فعالیت ۳۰ گشت برای جمع آوری متکدیان در تهران

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان در سطح پایتخت از ابتدای ماه جاری آغازشده گفت: ۳۰ تیم گشتی کار جمع‌آوری متکدیان در مناطق و معابر اصلی شهر تهران را بر عهده دارند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، فرزاد هوشیار پارسیان افزود: این تیم‌های گشتی در قالب طرح استقبال از بهار، کار جمع‌آوری متکدیان در ۱۲ محور و معبر اصلی پایتخت را انجام می‌دهند.
وی اظهار کرد: به‌منظور موفقیت هرچه بیشتر این طرح و جمع‌آوری کامل متکدیان، فهرست معابر اصلی موردنظر در اجرای این طرح اعلام نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به درآمد میلیونی متکدیان در برخی از معابر اصلی شهر تهران افزود: شناسایی و جمع‌آوری کانون‌های اصلی متکدیان (کلونی‌های تکدی‌گری گروهی و خانوادگی) در نقاط مختلف تهران از اولویت‌های اصلی اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان است.
به گفته وی، شرکت شهربان و حریم‌بان همکاری مستمری با سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در راستای اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان دارند.
هوشیار پارسیان با اشاره به درنظرگرفتن دو سامان سرای سازمان خدمات اجتماعی با ظرفیت ۶۰۰ نفر برای نگهداری متکدیان گفت: هماهنگی‌های لازم برای صدور احکام قضایی در این خصوص انجام‌شده است.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران آبان امسال در نشست خبری خود با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد متکدیان شهر تهران ثروتمند هستند گفته بود که ۳۵ درصد متکدیان شهر در قالب گروه‌های خانوادگی و غیررسمی فعالیت می‌کنند و بخش عمده‌ای از آنان را مهاجران پاکستانی و افغان ساکن در محلات جنوبی شهر شامل بازار، شوش و هرندی تشکیل می‌دهند.
به گفته وی، تنها ۱۵ درصد متکدیان شهر تهران به لحاظ اقتصادی و معیشتی، نیازمند واقعی هستند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *