سومین روز اعتراض پناه‌جویان ایرانی با لب‌های دوخته

Photo Credit To AFP

با گذشت پنج روز از کار تخریب اردوگاه خودساخته مهاجران در شهر کاله فرانسه که به «جنگل» معروف است، چندین مهاجر ایرانی برای سومین روز پیاپی با دوختن لب‌های خود اعتراض به این اقدام را ادامه می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، این مهاجران ایرانی در برابر نیروهای پلیس ضد شورش که از کارگران مشغول تخریب اردوگاه حفاظت می کنند، صف کشیدند.

اردوگاه خودساخته در حاشیه شهر کاله در شمال غربی فرانسه سال‌ها محل اقامت مهاجرانی بوده است که امیدوارند بتوانند به صورت قاچاق از کانال مانش عبور کرده و خود را به خاک بریتانیا برسانند.

برنار کازنو، وزیر کشور فرانسه، در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی فرانسوی گفت که در مورد اعتراض مهاجران ایرانی «احساس تاثر و ترحم فراوانی می‌کند».

وی همچنین اضافه کرد هدف شهرداری کاله این است که «برای هر فردی که در شرایط نامناسبی قرار دارد جای مناسبی برای اسکان پیدا کند.»

اوایل روز جمعه مقامات شهر کاله اعلام کردند کار تخریب حدود یک چهارم از نیمه جنوبی این اردوگاه به مساحت دو هکتار که از قبل در نظر گرفته شده بود، به پایان رسیده است.

به گفته مقامات شهرداری کاله کار تخریب نیمه جنوبی اردوگاه حداقل یک ماه طول خواهد کشید که این مدت در روزهای شنبه و یکشنبه متوقف و دوباره از روز دوشنبه از سرگرفته خواهد شد. تاکنون اما در مورد سرنوشت مابقی اردوگاه هیچ تصمیمی اعلام نشده است.

یکی از مقامات شهرداری کاله به خبرگزاری فرانسه گفت: «برنامه ما این است که کار را با عجله انجام ندهیم. کار تخریب بعضی از قسمت‌های اردوگاه از سایر قسمت‌ها ساده‌تر است. ما باید خیلی عملگرایانه و انسانی این کار را انجام بدهیم.»

کارمندان شهرداری سعی کرده‌اند مهاجران ساکن قسمت‌هایی را که در روزهای اخیر تخریب شده قانع کنند تا به مراکزی که دولت در نقاط مختلف فرانسه برای آنها تعیین کرده بروند و یا در کانتینرهای مجهز به حداقل وسایل زندگی که در جوار اردوگاه برای آنان فراهم شده سکونت کنند.

ولی بسیاری از مهاجران حاضر نیستند از آرزوی خود برای پنهان شدن در کامیون‌ها و رفتن به خاک بریتانیا دست بردارند. به همین خاطر تعداد زیادی از آنها به اردوگاه‌هایی در مناطق شمالی‌تر مرز فرانسه رفته‌اند که وضعیت زیستی در آن حتی از اردوگاه کاله نیز مشتقت‌بارتر است.

۰۰۰_۸F83A

۰۰۰_۸G5O8

۰۰۰_۸G7TF

۰۰۰_۸G8EU

۰۰۰_۸G884

۰۰۰_۸G5NX

Post source : رادیو فردا

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *