کارگران پلی اکریل معوقات مزدی دارند

جمعی از کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان از معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، به گفته این کارگران، ۱۷۰۰ نفر در شرکت پلی اکریل و شرکت‌های اقماری آن مشغول به کار هستند که بین دو تا چهار ماه معوقات مزدی دارند که مدیر عامل قول مساعد داده است در روزهای آتی همه مطالبات مزدی کارگران پرداخت خواهد شد.

کارگران پلی اکریل خصوصی سازی این شرکت در دهه هفتاد را عامل اصلی مشکلات فعلی کارگران می‌دانند و می‌گویند: اجرای ناقص خصوصی سازی در این شرکت مادر صنایع نساجی، از یک طرف توان تولید شرکت را کاهش داده و از طرف دیگر، وضعیت شغلی و معیشتی کارگران را تنزل داده است.

این شرکت در طی روند خصوصی سازی، در سالهای گذشته بار‌ها دست به دست چرخیده است و شرکتی که زمانی سرآمد واحدهای تولیدی کشور بوده است، اکنون با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند.

از قرار معلوم در ادامه خصوصی سازی‌ها، آگهی برگزاری مزایده دفتر مرکزی شرکت اخیرا در روزنامه‌ها منتشر شده است. این مزایده قرار است، ۱۹ اسفندماه برگزار شود.

کارگران از واگذاری دفتر مرکزی شرکت از طریق مزایده ابراز نگرانی کردند و گفتند:  با روالی که پیش گرفته شده است، همه اموال و دارایی های شرکت به ثمن بخس به حراج می رود و کسی پاسخگو نیست.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *