ادامه وضعیت نامشخص پرونده کارگر حادثه دیده پتروشیمی مارون

با وجود اعلان نظر کارشناس رسمی در خصوص چگونگی حادثه منجر به فوت شهرام محمدی کارگر سابق پتروشیمی مارون، هنوز تکلیف قضایی این پرونده مشخص نشده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، براساس نظر کارشناسی تا این لحظه دست کم از طرف دادگاه رسیدگی کننده دو حکم قضایی در خصوص چگونگی پرداخت دیه به خانواده مرحوم محمدی صادر شده است.

براساس این اطلاعات که به نقل از همکاران این کارگر پیشین پتروشیمی مارون بدست آمده است، آراء قضایی صادره شده هر بار با اعتراض کارفرمای اصلی و کارفرمای پیمانکار مواجه شده است.

شهرام محمدی تنها کارگری بود که در جریان حادثه انفجار روز نهم تیرماه سال گذشته پتروشیمی مارون دچار آسیب سوختگی شدید شد و در نهایت به فاصله ۱۰ روز بعد براثر عوارض این حادثه در بیمارستان شهید چمران تهران در گذشت.

 در زمان حادثه فداکاری شجاعانه مرحوم محمدی باعث شد تا از وقوع حتمی یک حادثه جدی در پتروشیمی مارون جلوگیری شود، در عین حال از  نامعلوم بودن سرنوشت وعده‌هایی که از سوی مقامات و مسئولان در خصوص اعطای نشان و نامگذاری یکی از میادین شهر برای تجلیل و بزرگداشت وی داده شده بود انتقاد کرده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *