فرزند عیسی سحرخیز: با دیدن عکس پدرم شوکه شدم

ساعاتی پیش٬ عکسی از آخرین وضعیت جسمی عیسی سحرخیز٬ روزنامه‌نگار دربند منتشر شد.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از سحام٬ مهدی سحرخیز٬ فرزند وی در توضیح این عکس گفت که پس از دیدن عکس جدید پدرش در حال انجام آزمایش polysommnography (تست خواب ـ اعصاب) شوکه شده و هرگز گمان نمی‌کرده چنین تفاوت فاحشی بین بازداشتگاه‌های اطلاعات و سپاه، وجود داشته باشد.
فرزند این روزنامه‌نگار منتقد تأکید می‌کند که پدرش از همان ابتدای بازداشت با جهش‌ها و شوک‌های عصبی ـ روانی در حال بیداری و همین‌طور در میانه‌های خواب مواجه بوده که گاهی به مراحل بسیار حاد می‌رسیده به‌گونه‌ای که مجبور می‌شدند با تزریق دارو وی را آرام‌تر کرده تا بخوابد.
مهدی سحرخیز ادامه داد: «این در حالی است که هیچ اقدامی برای درمان این بیماری جدید پدرم صورت نگرفته و اعتراض وی برای دسترسی به‌حق درمان، گاهی به اعتصاب‌های دارویی مقطعی هم ختم می‌شده که ما از آن بی‌خبر می‌ماندیم».
بر اساس گزارش‌های رسیده، در پی نامه‌ی اعتراض‌آمیز “عیسی سحرخیز” به “بان‌کی‌مون”، دبیر کل سازمان ملل متحد و نامه‌ی همسر ایشان به “جعفری‌دولت‌آبادی”، دادستان تهران که پس از دو هفته به اعزام نماینده پزشکی قانونی به بند “۲ الف” سپاه در زندان اوین انجامید، تنها اجازه داده شد که به پزشک اعصاب و روان زندان دسترسی پیدا کند اما بازهم از اعزام وی به بیمارستانی تخصصی برای انجام تست نوار مغزی، ممانعت شد.
مهدی سحرخیز افزود: به نظر می‌رسد مقام‌های امنیتی سپاه و “درویش”، مسئول بند ۲ الف، نگرانی بسیاری داشته‌اند تا با اعزام پدرم به مراکز درمانی تخصصی خارج از حیطه‌ی آنان، عمق رخدادهای داخل این بند و شیوه‌ی رفتار با زندانیان و رعایت نشدن حقوق آنان، روشن شود و من باوجود اطلاعاتی که از طریق خانواده‌ام به‌دست می‌آوردم، هیچ‌گاه چنین تصوری نداشتم!

عیسی سحرخیز

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *