گزارشی از وضعیت دو زندانی امنیتی در زندان تبریز

 ایرج محمدی و محمدامین آگوشی، دو زندانی امنیتی، هم‌اکنون هفتمین سال از دوران محکومیت خود را در زندان تبریز سپری می‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ایرج محمدی و محمدامین آگوشی که هرکدام به ۱۰ سال زندان محکوم می‌باشند، در تاریخ سوم فروردین‌ماه سال جاری برای گذراندن مابقی دوران محکومیت خود به زندان تبریز اعزام شدند. این دو زندانی امنیتی از سال ٨۶ در زندان زاهدان نگهداری می‌شدند.

ایرج محمدی که از بیماری صرع و اعصاب رنج می‌برد از زمان انتقال به زندان تبریز از حق درمان و رسیدگی پزشکی محروم بوده و در وضعیت نامساعد جسمانی قرار دارد. این در حالی است که کمسیون پزشکی در زاهدان تأیید کرده که ایشان باید تحت درمان باشد اما مسئولین زندان تبریز از انجام این امر خودداری می‌کند.

محمدامین آگوشی نیز پس از شنیدن خبر پایان دادن زندگی دخترش، کانی آگوشی و اعزام وی به مرخصی جهت تحویل پیکر فرزندش در تیرماه ۱۳۹۴، در شرایط روحی و جسمی بسیار بدی به سر می‌برد. طی این معاینات مشخص‌شده است که وی دچارە کم‌خونی شدید و  مشکلات مغز و اعصاب می‌باشد.

ایرج محمدی، محمدامین آگوشی به همراه یک شهروند دیگر به نام  احمد پولادخانی در اردیبهشت‌ماه سال ٨۶ به اتهام جاسوسی بازداشت شدند. در فروردین۱۳۹۱، شعبه ۳۱ دیوانعالی کشور پس از رسیدگی به پرونده این سه شهروند، هرکدام از آنان را به تحمل ۱۰ سال حبس در زندان زاهدان محکوم نمود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *