زن‌کُشی به‌خاطر فعالیت در فضای مجازی

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که به دلیل اشتغال و عضویت همسرش در گروه‌ها و شبکه‌های مجازی اقدام به قتل وی کرده بود، خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از الف، در ساعت ۰۷:۴۵ روز ۲۷ اسفند سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ یک فقره کشف جسد متعلق به زنی جوان در محل سکونتش در خیابان هفت چنار، خیابان شهید حاتمی به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار اعلام و با حضور مأموران کلانتری ۱۱۱ در محل و تأیید خبر اولیه، بلافاصله موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

سیاوش درباره انگیزه جنایت و قتل همسرش به کارآگاهان گفت: “همسرم از چندی پیش و از طریق شبکه‌های مجازی در چندین گروه عضویت داشت و این در حالی است که من با این‌گونه ارتباطات مشکل داشتم و مخالف آن هستم به همین علت از او خواسته بودم که از این شبکه و گروه‌ها خارج شود اما با این وجود او همچنان به ارتباطات مجازی خود ادامه می‌داد و همین موضوع زمینه اصلی آغاز درگیری‌های من با همسرم شده بود، حتی در یک مقطع زمانی نیز از همسرم خواستم تا دیگر به محل کارش نرود اما او با این موضوع نیز مخالفت کرد و اصرار داشت تا همچنان به سرکار برود. تمامی این دلایل باعث شده بود تا فاصله عاطفی میان من و همسرم ایجاد شده و دائما با یکدیگر درگیری و نزاع داشته باشیم”.

متهم در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: “شب جنایت همسرم از پسرمان خواسته بود تا خانه نباشد تا بتوانیم با یکدیگر درباره اختلافاتمان صحبت کنیم، ابتدا با یکدیگر صحبت می کردیم اما پس از دقایقی صحبت ها به نزاع و درگیری لفظی تبدیل شد، حدود ساعت سه بامداد بود که من با ریختن ده‌ها قرص در داخل آب از همسرم خواستم تا او آن‌را بنوشد اما او از این کار خودداری کرد و من در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، رشته ای را به دور گردنش انداخته و آنقدر نگه داشتم که بیهوش روی زمین افتاد. صبح روز جنایت بود که با پسرم مهدی تماس گرفته و به او گفتم که به خانه بیاید و بعد از آن از تهران خارج شدم. طی این مدت در شهرهای مختلف می چرخیدم تا اینکه تصمیم گرفتم خودم را به پلیس تسلیم کنم”.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *