حدود دوهزار کارگر در بخش قطعه سازی خراسان تعدیل شده‌اند

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان گفت: حدود ۲۰۰۰ کارگر در بخش قطعه‌سازی خراسان رضوی در طول سال گذشته تعدیل‌شده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، ابوالقاسم آروند اظهار داشت: هنوز تصمیمی مبنی بر تعدیل نیروی جدید در واحدهای قطعه‌سازی برای سال نو گرفته نشده و امید می‌رود با پرداخت مطالبات کارخانه‌ها نیازی به این امر به وجود نیاید.

وی با اشاره به اینکه رکود بسیار زیادی در بخش قطعه‌سازی خراسان رضوی وجود دارد، خاطرنشان کرد: باوجود رایزنی‌های انجام‌شده هنوز سایپا به تعهدات خود در مقابل مطالبات قطعه سازان پاسخ نداده است.

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان رضوی در ارتباط با میزان بدهی سایپا به این بخش، تصریح کرد: میزان دقیق این بدهی هنوز مشخص نیست اما می‌توان گفت که مطالبات این بخش از شرکت سایپا حدود چند صد میلیارد تومان بوده که سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای واحدهای تولیدی شده است.

آروند افزود: البته باید گفت که ساپکو تا حدود زیادی مطالبات خود را پرداخت کرده و این موضوع سبب گشایش در برخی از امور قطعه سازان خراسان رضوی شده است.

وی در ارتباط با مشکلاتی که گریبان صنعت قطعه‌سازی در خراسان رضوی را گرفته است، تصریح کرد: نیاز به ماشین‌آلات و فناوری‌های روز برای صنایع گروه خودروسازی در خراسان رضوی مشهود بوده و باید در این حوزه دولت حمایت‌های ویژه‌ای را به عمل بیاورد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *