تعطیلی ۱۵ کارخانه آهن و فولاد در سال گذشته به‌دلیل رکود

رئیس اتحادیه کشوری آهن و فولاد با بیان اینکه اکثر واحدهای صنفی آهن‌فروش با تشدید مشکلات تعطیل شده‌اند، گفت: در بخش واحدهای تولیدی نیز در سال گذشته ۱۴ تا ۱۵ واحد تعطیل شدند، سایر کارخانجات نیز با کمتر از ظرفیت فعالیت می‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، با اشاره به رکود شدید بازار خرید و فروش آهن اظهار داشت: معاملات بازار امروز فقط در حد ضرورت انجام می‌شود، این در حالی است که حجم تولید کارخانجات نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما درخواست‌ها پایین است.

وی با بیان اینکه اکثر واحدهای صنفی آهن‌فروش با تشدید مشکلات تعطیل شده‌اند، افزود: در بخش واحدهای تولیدی نیز در سال گذشته ۱۴ تا ۱۵ واحد تعطیل شدند، سایر کارخانجات نیز با کمتر از ظرفیت فعالیت می‌کنند.

رئیس اتحادیه کشوری آهن و فولاد در رابطه با افزایش قیمت آهن در سطح بازار گفت: به‌دلیل افزایش قیمت‌های جهانی قیمت آهن نیز در سطح بازار ۱۰ درصد رشد داشته است به‌نحوی که هر کیلو میل‌گرد ۱۳۵۰ و هر کیلو آهن ۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰ تومان به فروش می‌رسد.

آزاد یکی از دلایل اصلی تعطیلی واحدهای آهن‌فروشی را دریافت مالیات‌های سنگین و رکود بازار دانست و تصریح کرد: اگر دولت در این رابطه تصمیم مناسبی را اتخاذ نکند واحدهای بیشتری تعطیل خواهند شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *