آیت الله نکونام؛ محروم از رسیدگی پرشکی در زندان قم

آیت الله نکونام، روحانی محبوس در زندان ساحلی قم، هم اکنون شانزدهمین ماه از دوران محکومیت خود را در زندان پشت سر می گذارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آیت الله نکونام،  روحانی منتقد که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است، از رسیدگی درمانی در زندان ساحلی قم محروم می باشد. این درحالی است که این روحانی پیش تر در سلول انفرادی دچار سکته مغزی شده و نیازمند رسیدگی پزشکی است.

آیت الله نکونام  پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته  و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله‌ این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *