تعویق ۶ ماه مطالبات ۴۵ کارگر معدن ملچ آرام

منابع کارگری از پرداخت نشدن بیش از ۶ ماه از دستمزد سالهای ۹۳ و ۹۴ به همراه عیدی سال ۹۵ کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام خبر می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام گفته‌اند علاوه بر تعویق حدود ۶ ماه دستمزد کارگران در سه ماهه پایانی سال های ۹۳ و ۹۴، حق بیمه ۴۵ کارگر این واحد معدنی با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و به تبع آن دفترچه‌های درمانی کارگران در برخی از ماهه ای سال فاقد اعتبار است.

به گفته  یکی از کارگران معدن زغال سنگ ملچ آرام واقع در شهرستان رامین استان گلستان، پیش از این کارگر این واحد معدنی”سال گذشته” از مجموع ده ماه معوقات مزدی خود، معادل چهار ماه را دریافت کرده‌اند و در عین حال کارفرمای این واحد معدنی به کارگران وعده پرداخت مابقی دستمزد را تا تا پایان سال گذشته داده بود که هنوز عملی نشده است.

 طبق اظهارات وی،همچنین از مجموع سه ماهه مطالبات معوقه سال ۹۳ کارفرما روز های پایانی سال ۹۴ مبلغی ۳۰۰ هزار تومان “معادل ۱۰ درصد”، از کل بدهی سال ۹۳ کارگران را به آنان پرداخت کرده است.

به گفته این کارگر، بدهی کارفرما اصلی به پیمانکار شرکت “شمال شرق” باعث شده است تا علاوه بر دستمزد مسئله پرداخت حق بیمه وعیدی آن‌ها با مشکل مواجه شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *