برگزاری دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی

روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه، دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی‌شهر کرج، برگزار شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی، پس از ۴ سال بلاتکلیفی، روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه به ریاست قاضی پورعرب در شعبه ۳۶ تشکیل شد.

این زندانی سیاسی، هم اکنون چهار سال است که در زندان رجایی شهر به صورت بلاتکلیف، بدون رعایت اصل تفکیک جرایم، در بند عمومی زندان رجایی شهر نگهداری می شود.

سهیل بابادی در خردادماه ۹۱ به دلیل نوشتن مطلبی طنز در صفحه «کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان» همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. وی در دادگاه بدوی به اتهام «توهین به مقدسات» به ۵ سال زندان و در یک پرونده دیگر به اتهام «توهین به رهبری» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۷ سال زندان محکوم‌شد.

این زندانی سیاسی مدت‌ها در زیر شکنجه‌های فیزیکی جهت اعترافات اجبار قرار داشته است. فرزند چهار ماه این زندانی سیاسی به دلیل مشکلات روحی در اثر تهدید نیروهای امنیتی مادر سقط شده است.

سهیل بابادی، از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می برد، از امکان درمان در دوران حبس  به دلیل عدم نهایی شدن حکم از اعزام به بیمارستان محروم بوده است

وی مدت‌ها در زیر شکنجه‌های فیزیکی جهت اعترافات اجبار قرار داشته است. فرزند چهار ماه این زندانی سیاسی به دلیل مشکلات روحی در اثر تهدید نیروهای امنیتی مادر سقط شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *