شکستن تنها پای زندانی جانباز جنگ توسط مسئول حفاظت زندان مرکزی زابل

تنها پای «حسن نجفی» زندانی جانباز جنگ و مجروح شیمیایی به دلیل عدم انجام حرکات ورزش صبحگاهی توسط آقای احمدی مسئول حفاظت این زندان شکسته شده و به استخوان لگنش نیز صدمه وارد شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فعالان حقوق بشر، حسن نجفی ۵۰ ساله، جانباز شیمیایی است که یک پایش را نیز در جنگ از دست داده و به خاطر مسائل مالی در زندان مرکزی زابل نگهداری می‌شود. تنها پای این زندانی به دلیل عدم انجام حرکات ورزش صبحگاهی توسط مسئول حفاظت این زندان شکسته و هم‌اینک در بیمارستان بستری است.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر گفت: «روز دوشنبه ۳۰ فرودین در ورزش صبحگاهی در زندان مرکزی زابل، آقای نجفی در صف ایستاده بوده و حرکتی انجام نمی‌داده و ورزش نمی‌کرده چون پایی ندارد که ورزش کند.»

این منبع در ادامه افزود: «آقای رضایی مسئول حفاظت اطلاعات زندان زابل وی را در این حالت می‌بیند و می‌گوید چرا ورزش نمی‌کنی و وی در پاسخ می‌گوید من مجروح جنگی هستم. آقای رضایی با لگد می‌زند زیر تنها پای سالم اینجانباز و ایشان به زمین می‌افتد و تنها پایش می‌شکند و به استخوان لگنش نیز صدمه وارد می‌شود و در حال حاضر در بیمارستانی خارج از زندان است.»

این منبع نزدیک به آقای نجفی در پایان خاطرنشان کرد: «آقای نجفی پدرش را نیز در جنگ از دست داده است. او اهل استان‌های شمالی کشور است و در این شهر غریب است. آیا این انصاف است که یک مسئول دولتی در حق وی چنین ظلمی بکند؟»

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *