کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی برای دومین روز تجمع کردند

بیش از ۸۰۰ کارگر «مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزان » دیروز و امروز در اعتراض به آنچه بی توجه ای کارفرما به مطالبات صنفی شان ونداشتن امنیت شغلی می خوانند درمقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل واقع در استان هرمزگان خبر دادند که امروز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت)، برای دومین روز پیاپی، مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کرده اند.

یکی از کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل بصورت مشخص در مورد مطالبات خود و همکارانش می گوید: در مجتمع آلمینیوم المهدی حدود ۲۴۰۰ کارگر مشغول کارند این کارگران علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی اند کارفرمای بخش خصوصی کارخانه در پرداخت مطالبات آنان بی توجه ای می کند.

به گفته این کارگر از هفت ماه پیش که کارفرمای بخش خصوصی وارد مجتمع شده است در صدد حذف برخی از مزایای مربوط به حق افزایش تولید و پرداختی‌های ویژه اعیاد کارگران است که از بدو تاسیس این مجتمع به آنان پرداخت می شده است. علاوه بر آن احتمال اخراج تعداد زیادی از کارگران برای جبران کمبود منابع مالی کارخانه قوت گرفته است.

این کارگر با بیان اینکه حدود ۶۰۰ کارگر این کارخانه بصورت خدماتی با قراردادهای کوتاه مدت تحت مسئولیت چند پیمانکار مشغول کارند افزود:تقریبا دوروز پیش کارفرما ۱۰ نفر از این کارگران واحد خدمات کارخانه را با اتمام قرار داد کار اخراج کرد واز قرار معلوم این روند ادامه دارد.

بصورت مشخص از سوی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی گفته می شود برپایی تجمع امروز در حالی است که روز گذشته نیز همین کارگران در همین محل تجمع مشابهی را برپا کرده بودند که با بی توجه ای مسئولان استانی شب گذشته خاتمه پیدا کرد اما کارگران معترض با استناد به اینکه کارفرما بخش خصوص در ابتدای ورود به کارخانه وعده پرداخت مطالبات و تامین امنیت شغلی آنها را داده بود همچنان پیگیر معوقات مزدی خود هستند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *