وخامت حال حسین غلامی آذر در زندان رجایی شهر

حسین غلامی آذر، وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، هم‌اکنون در وضعیت وخیم جسمانی در زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین غلامی آذر، وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین که از اواسط فروردین‌ماه ۱۳۹۵ دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است، طی چند روز گذشته دچار خونریزی کلیوی گشته و در وضعیت هشداردهنده‌ای قرار دارد.

این روحانی پس از اعزام از زندان اوین به رجایی شهر، به سلول انفرادی اندرزگاه ۱۰ منتقل‌شده و از حق تماس ملاقات با خانواده و ارتباط با سایر زندانیان محروم می‌باشد.

حسین غلامی آذر در سال ۹۲ به اتهامات «هتک حیثیت روحانیت» و «کلاه‌برداری» به سه سال حبس و پانصد و بیست و پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. این روحانی در پرونده دیگری به «نفوذ در مقامات دولتی»، «حمل سلاح» و «خیانت‌درامانت» متهم شده که دادگاه بررسی این اتهامات تاکنون برگزار نشده است.

پیش‌تر خبرگزاری سحام در گزارشی اعلام کرد که این روحانی دربند در اعتراض به «دروغ‌های مکرر مسئولین دادگاه ویژه روحانیت»، «عدم اعاده دادرسی علی‌رغم قول مساعد مسئولان»، «عدم رعایت اصل برائت»، «تفسیر دل‌بخواه قانون»، «آزار خانواده»، «تاراج اموال شخصی» و «به زندان انداختن همسر برخی زندانیان برای کسب اعترافات دروغ»، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، چندی پیش، در اعتراض به بی‌عدالتی قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجدداً به دلیل مصرف سه عدد قرص جهت خودکشی به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *