عدم برگزاری دادگاه مجدد دو زندانی محکوم به اعدام محبوس در رجایی شهر

دادگاه تیمور نادری‌زاده و فرزاد شاه نظری، دو زندانی سنی مذهب محکوم‌به اعدام، علیرغم حضور در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی، برای دومین بار برگزار نشد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، تیمور نادری‌زاده و فرزاد شاه‌نظری، دو زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر، جهت رسیدگی مجدد و تعیین تکلیف نهایی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی اعزام شدند اما این دادگاه به دلیل غیبت قاضی صلواتی تشکیل نشد و به زمان دیگری موکول گردید.

لازم به ذکر است که دادگاه این دو زندانی اهل سنت پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۴ به دلایل مشابه لغو شده بود.

این دو زندانی اهل سنت کُرد، در سال ۱۳۹۲ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام محاربه به‌حکم اعدام محکوم‌شده‌اند. حکم صادره در آبان ماه ۱۳۹۴، از سوی دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌ارز ارجاع شد.

تیمور نادری‌زاده و فرزاد شاه نظری در خرداد ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و حدود ۲۰ ماه در سنندج، زنجان و زندان اوین در سلول‌های انفرادی بودند و بعداً به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

تیمور نادری‌زاده در سنندج و فرزاد شاه نظری در شمال کشور بازداشت‌شده‌اند. هر دو زندانی هم اینک در سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر نگهداری می‌شوند که عمدتاً مختص محکومین به اعدام اهل سنت است.

 

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: عدم تشکیل دادگاه تیمور نادری‌زاده و فرزاد شاه نظری برای سومین بار | حقوق بشر در ایران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *