۲۰۰ کارگر چاه نفت کمان‌کوه تعدیل شدند

در نتیجه اتمام قرارداد پیمانکار حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شاغل در چاه‌های نفت تنگه بیجار و کمان‌کوه در استان ایلام بیکار شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، فعالین کارگری در استان ایلام با اعلام این خبر افزودند: کارگران مورد نظر دست کم از ۵ تا ۲۰ سال سابقه کاری دارند و در حال حاضر آنها خواهان در وهله اول خواهان تمدید قراردادهای خود هستند.

برپایه این اطلاعات کارگران مذکور پیش از این در روزهای گذشته با برپایی یک اجتماع صنفی در مقابل استانداری ایلام پیگیر خواسته‌های خود شده بودند مدعی هستند که ظاهرا حتی در شرایط کنونی قرار نیست به آنها بیمه بیکاری تعلق بگیرد.

ظاهرا مسئله رابطه همکاری پیمانکاری که کارفرمای این کارگران محسوب می‌شده از حدود دو هفته پیش با وزارت نفت که کارفرمای اصلی پروژه چاه‌های نفت کمان‌کوه محسوب می‌شود، قطع شده است.

کارگران مورد نظر مدعی‌هستند با توجه به فعالیت سایر پیمانکاران، فعالیت پروژه استمرار داشته و به همین دلیل نیازی به تعدیل آن‌ها نبوده است.

این کارگران از نیروی‌های بومی استان و نیرو طرح توسعه هستند که زمان بندی فعالیت‌های آن‌ها (time sheet) با خود کارفرمای اصلی بوده و بیکار شدن آن‌ها ارتباطی به اتمام قرارداد پیمانکار ندارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *