شهرک رسالت فاقد آب شرب شهری!

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه چندین هکتار از مزارع کشاورزی جنوب تهران توسط فاضلاب خام آبیاری می‌شود و این فاجعه زیست محیطی است، گفت: شهرک رسالت در جنوب شهر تهران به شبکه آب شرب شهری متصل نیست.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری برنا، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از استماع گزارش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با بیان اینکه در جنوب بزرگراه آزادگان، غرب اتوبان بهشت زهرا و شرق اتوبان شهید کاظمی، مجموعه مسکونی به نام رسالت وجود دارد، گفت: در این شهرک ۱۵ هزار نفر از شهروندان زندگی می‌کند که به شبکه آب شهری متصل نیستند و فاقد شبکه فاضلاب نیز هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شر تهران با اشاره به اینکه چاه‌های فاضلاب این محدوده جذبی هستند، تصریح کرد: آب شرب این محله از چاه‌های عمیق تامین می‌شود و این نگرانی وجود دارد که در برخی از ماه‌های سال میزان نیترات آب این چاه‌ها از حد استاندارد بیشتر شود که این موضوع تهدید کننده است.

حافظی با بیان اینکه بخشی از فاصلاب منازل این محله از کوچه‌ها جاری و در مزارع کشاورزی که در حاشیه آن قرار دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: چندین هکتار از مزارع کشاورزی توسط فاضلاب خام آبیاری می‌شود و این یک فاجعه زیست محیطی است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *