محکومیت مجید مقدم به سه سال حبس تعزیری

حکم دادگاه‌ مجید مقدم، فعال مدنی، از سوی شعبه ٣٩ دادگاه‌ تجدیدنظر ابلاغ شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مجید عابدین‌زاده مقدم، فعال مدنی، توسط شعبه ٣٩ دادگاه‌ تجدیدنظر به ریاست شفیعی خورشیدی، به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم گردید.

این فعال مدنی در دادگاه بدوی به ریاست قاضی احمدزاده به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۶ سال حبس تعزیری محکوم‌شده بود که با اعتراض وی و بررسی مجدد پرونده در دادگاه تجدیدنظر، این حکم به سه سال حبس تقلیل یافت.

«حمایت علنی از سران فتنه»، «دیدار با خانواده‌های کشته‌شدگان انتخابات ۸۸»، «دیدار و حمایت از زندانیان سیاسی و محکومین فتنه»، «شرکت در مراسم کشته‌شدگان کهریزک» و «بازگو کردن اتفاقات کهریزک ازطریق مصاحبه بارسانه‌های معاند و در فضای مجازی» از مصادیق اتهامات وی عنوان‌شده است.

مجید مقدم در تاریخ ٩ آذرماه سال ٩٣ از سوی سپاه پاسداران بازداشت و پس از تحمل ۹ ماه حبس در مردادماه سال ٩۴ با قرار وثیقه ٣٠٠ میلیونی آزاد شد.

این فعال مدنی پیش‌تر نیز در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشت‌گاه کهریزک انتقال داده‌شده بود. وی در مصاحبه‌ای ویدیویی درباره این تجربه به‌تفصیل شهادت داده بود.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *