عباس لسانی در ششمین روز از اعتصاب غذا/ اعتصاب یازده زندانی دیگر جهت حمایت از وی

عباس لسانی، فعال مدنی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز، در اعتراض به جلوگیری از آزادی وی در موعد مقرر، هم اکنون در ششمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، عباس لسانی، فعال مدنی، علیرغم پایان دوران محکومیت خود همچنان در زندان عادل‌آباد نگهداری می شود. این فعال مدنی در اعتراض به اقدام غیرقانونی دستگاه قضایی از روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

گفتنی است که ۱۱ زندانی محبوس در زندان مرکزی تبریز، زندان اردبیل و زندان رجایی‌شهر کرج، جهت حمایت از عباس لسانی هم اکنون در اعتصاب غذا به سر می برند.

اسامی این زندانیان به شرح زیر می باشد:

آیت مهرعلی بیگلو، رسول رضوی، حسین علی محمدی و مرتضی مرادپور در زندان مرکزی تبریز

میثم جولانی، مرتضی پروین، مصطفی پروین، توحید امیرامینی، صالح پیچقانلو و محسن محسن زاده در زندان اردبیل

دکتر لطیف حسنی در زندان رجایی‌شهر کرج

لازم به یادآوری است که محکومیت یک ساله آقای لسانی در ۲۹ اردیبهشت‌ماه به‌پایان رسید.

تارنگار حقوق بشر در ایران روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه گزارش کرد، خانواده عباس لسانی جهت تودیع وثیقه به شعبه دوم دادیاری مراجعه کرده و از سوی دادستان باخبر شدند که پرونده این فعال مدنی جهت بررسی به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل ارسال شده است. پس از اطلاع از این موضوع، خانواده عباس لسانی به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل مراجعه و خواستار پذیرش وثیقه ۱۵ میلیون تومانی گشته‌اند، اما قاضی دادگاه انقلاب اردبیل ضمن عدم دریافت وثیقه، ابلاغیه‌ای مبنی بر احضار عباس لسانی را صادر و به خانواده وی تحویل داده است.

بنا بر این احضاریه آقای لسانی می‌بایست در روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ به شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل مراجعه کند.

بنا به گزارش ۲۱ اردیبهشت‌ماه تارنگار حقوق بشر در ایران، مسئولین قضایی طی ابلاغیه‌ای در خصوص پرونده جدید عباس لسانی، فعال مدنی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز، اعلام کرده بودند که تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی برای آزادی وی لازم‌الاجرا است و بایستی در شعبه ۶ دادیاری دادگاه انقلاب شیراز و یا در شعبه ۲ دادیاری دادگاه اردبیل صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که عباس لسانی، فعال مدنی آذری‌زبان، روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه، جهت رسیدگی به پرونده جدید، به شعبه ۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز منتقل شد و از سوی بازپرس پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام» متهم شد.

عباس لسانی، فعال مدنی که سابقه بازداشت و زندانی شدن‌های متعددی دارد، صبح روز چهارشنبه سی و یکم تیرماه، هنگام مراجعه به محل کار از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اردبیل منتقل شد. پس‌ازاین، وی در بیست و یکم آبان ماه ۱۳۹۴، بدون اطلاع قبلی، از زندان اردبیل به زندان شیراز منتقل شد و از لحظه تبعید به زندان شیراز این زندانی ممنوع‌الملاقات شده است.

وی در شعبه اول دادگاه استان اردبیل در خردادماه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *