پایان اعتصاب غذای سهیل بابادی

 سهیل بابادی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر، با انتقال به بند ۱۲ این زندان به اعتصاب غدای خود پایان داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سهیل بابادی، زندانی سیاسی که در اعتراض به انتقال اجباری و ضرب و شتم توسط گارد زندان دست به اعتصاب غذا زده بود، روز یکشنبه ۹ خردادماه، در پی انتقال به بند زندانیان سیاسی پس ۱۴ روز از اعتصاب خود دست کشید.

شایان ذکر است که روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، سهیل بابادی از سوی معاونت زندان به دفتر زندان رجایی شهر احضار گشته و در پی آن معاونت زندان دستور انتقال این زندانی سیاسی را به سالن ۷ بند ۳ زندان صادر کرده بود. مأموران زندان ضمن انتقال این زندانی وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و همچنین اجازه به همراه داشتن وسایل شخصی‌اش را در این بند نداده‌ بودند.

لازم به ذکر است که دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی، پس از ۴ سال بلاتکلیفی، روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه به ریاست قاضی پورعرب در شعبه ۳۶ تشکیل شد.

سهیل بابادی در خردادماه ۹۱ به دلیل نوشتن مطلبی طنز در صفحه «کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان» همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. وی در دادگاه بدوی به اتهام «توهین به مقدسات» به ۵ سال زندان و در یک پرونده دیگر به اتهام «توهین به رهبری» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۷ سال زندان محکوم شد.

این زندانی سیاسی مدت‌ها در زیر شکنجه‌های فیزیکی جهت اعترافات اجبار قرار داشته است. فرزند چهار ماه این زندانی سیاسی به دلیل مشکلات روحی در اثر تهدید نیروهای امنیتی مادر سقط شده است.

سهیل بابادی، از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می‌برد، از امکان درمان در دوران حبس به دلیل عدم نهایی شدن حکم از اعزام به بیمارستان محروم بوده است

وی مدت‌ها در زیر شکنجه‌های فیزیکی جهت اعترافات اجبار قرار داشته است. فرزند چهار ماه این زندانی سیاسی به دلیل مشکلات روحی در اثر تهدید نیروهای امنیتی مادر سقط شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *