ادامه ممانعت کارفرما آب معدنی داماش از ورود کارگران به محل کار

اعتراض صنفی نزدیک به ۴۰ کارگر آب معدنی داماش (واقع در شهرستان رودبار) در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و تعویق مطالبات مزدی به پنجمین روز متوالی وارد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، کارفرمای این واحد تولیدی به بهانه مشکلات مالی از صبح روز شنبه (۸خرداد ماه) از ورود ۴۰ کارگر شاغل در این کارخانه که بیش از هفت ماه مطالبات حقوقی طلب دارند ممانعت کرده و به همین دلیل ۵ روز است که کارگران پشت درب های بسته این کارخانه جمع شده اند.

یکی از کارگران در این باره گفت: بصورت مشخص فعالیت تولیدی کارخانه آب معدنی داماش یک ماه است متوقف شده و مشخص نیست کارخانه چند روز دیگر تعطیل است. کارفرما به هیچ وجه اجازه نمی‌دهد کارگران وارد کارخانه شوند.

این کارگر معترض افزود: قرار بود دو روز پیش (در سومین روز از اعتراض کارگران) اعضای هیئت مدیره جلسه ای را برای پی گیری مشکلات کارخانه و کارگرانش برگزار کنند اما این جلسه در نهایت روز گذشته در حالی به صورت نیمه کاره برگزار شد که اعضای حاضر در آن بر سر برخی تصمیم ها نتوانسته اند توافق کنند و کارگران را همچنان بلاتکلیف نگه داشته اند.

به گفته این کارگر، به دلیل دوری محل کارمان با مراکز و نهاد های پی گیر که بیش از صدها کیلومتر فاصله دارد هیچ مسئولی در شهرستان واستان پی گیر مشکلاتمان نیست و اعتنایی به مطالبات صنفی مان ندارند.

کارگران آب معدنی داماش با بیان اینکه طی روزهای گذشته مسئولان کارخانه هیچ پاسخ قانع کننده‌ای به کارگران معترض نداده‌اند در خاتمه در تشریح مطالبات حقوقی خود افزودند: کارگران این کارخانه با احتساب عیدی ۹۴ نزدیک به هفت ماه معوقات مزدی طلبکارند .همچنین حق بیمه کارگران از اسفند ماه سال گذشته، به تاخیر افتاده و در حال حاضر اداره تامین اجتماعی شهرستان رودبار راضی به تمدید دفترچه‌های درمان آنها نمی‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *