مسعود عرب چوبدار در هیجدهمین روز از اعتصاب غذا

 مسعود عرب چوبدار، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر، هم اکنون در هیجدهمین روز از اعتصاب غذا در وضعیت وخیم جسمانی به سر می برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مسعود عرب چوبدار، زندانی سیاسی که دراعتراض به انتقال به بند عمومی زندان رجایی شهر از پنجم خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است هم اکنون در هیجدهمین روز از اعتصاب غذا در وضعیت نامساعد قرار دارد. این زندانی سیاسی در پی عدم رسیدگی مسئولین به وضعیت وی، از روز سه شنبه ۱۱ خردادماه از خوردن دارو نیز امتناع کرده است.

مسعود عرب چوبدار که از سال ۱۳۹۲ در حبس به سر می برد به اتهام “ارتباط با دول متخاصم و افشای اسناد محرمانه” توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی محاکمه و به ۳سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است. بنا به پرونده آقای عرب چوبدار، با گذشت چندین ماه از تاریخ آزادی این زندانی، وی همچنان به دلیل عدم پرداخت جریمه نقدی به صورت غیر قانونی در حبس به سر می برد

گفتتی است که مسعود عرب چوبدار از حق درمان در زندان نیز محروم می باشد.

این زندانی سیاسی که از دررفتگی دست از ناحیه کتف و بیماری نورولوژی رنج می برد، تاکنون چندین بار به دلیل وخامت حال به بهداری زندان منتقل‌شده و هر بار مسئولین بهداری تقاضای اعزام وی به بیمارستان را داشته‌اند اما مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان خودداری می‌کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *