حسن رستگار؛ ضرب و شتم از سوی مسئولین و انتقال به انفرادی

حسن رستگار، زندانی سیاسی، بار دیگر از سوی مأموران و مسئولین زندان ارومیه مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و به سلول انفرادی زندان ارومیه منتقل‌شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، حسن رستگار، زندانی سیاسی و یکی از زندانیان جرائم مالی دچار درگیری لفظی شده که در پی این مشاجره، مسئولین به همراه چند تن از مأموران با مراجعه به بند «روانی» زندان، حسن رستگار را مورد ضرب و شتم قراردادند که در اثر آن دو انگشت این زندانی به‌شدت صدمه‌دیده است. علیرغم وضعیت وخیم و نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی، وی به سلول انفرادی منتقل‌شده است.

یک منبع مطلع دراین‌باره در مصاحبه با وب‌سایت حقوق بشر کردستان گفته است: «بعد از آمدن علیرضا صفری، رئیس جدید زندان مرکزی ارومیه در هماهنگی با دفتر ویژه اطلاعات زندانیان سیاسی جدیدالورود به بندهای جرائم غیره سیاسی و خطرناک منتقل می‌کنند و  زندانیان خطرناک بندهای مختلف را تحریک کرده تا با زندانیان سیاسی درگیر شده و آن‌ها نیز در حمایت از این زندانیان خطرناک به بند مراجعه کرده و زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.»

لازم به ذکر است پیش‌تر در روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه نیز، حسن رستگاری، از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرارگرفته و به سلول انفرادی منتقل‌شده بود.

حسن رستگاری، شهروند ۲۳ ساله ساکن شهر ارومیه در ۵ آبان ماه سال ۹۳ در پی شرکت در تجمعات حمایتی از مقاومت کوبانی در شهر ارومیه  بازداشت به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر ارومیه به اتهام «اخلال در نظم عمومی»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با پژاک» مجموعاً به ۱۷ سال حبس محکوم شد که حکم صادر عیناً در دادگاه تجدیدنظر تائید شد.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *