تلفات حوادث کار در آذربایجان‌غربی ۱۵ نفر بیشتر شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌غربی گفت: تعداد مصدومان ناشی از حوادث کار در دو ماه امسال در مقایسه با دو ماه سال‌ گذشته افزایش یافته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، رسول روشنی از افزایش تعداد ۱۵ نفر مصدوم حوادث کار در دو ماه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: این مدت حدود ۱۸۴ نفر در اثر وقوع حوادث ناشی از کار مصدوم شده، به همین دلیل به مراکز پزشکی‌قانونی در مناطق مختلف استان مراجعه کرده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در مدت مشابه سال‌گذشته حدود ۱۶۹ نفر به این مراکز در سراسر استان برای تشکیل پرونده مراجعه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: امسال میزان مراجعه‌کننده ۱۵ نفر افزایش یافته است.

روشنی با بیان اینکه به دلیل سختی و صعوبت ناشی از نوع کار و ماهیت شغل مردان بیش از بانوان در معرض آسیب، وقوع حوادث و در نتیجه مصدومیت ناشی از مخاطرات مربوط به شغل‌شان قرار گرفته‌اند، یادآوری کرد: از این تعداد مصدوم ۱۶۳ نفر مرد و ۲۱ نفر زن بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمار ماهانه نیز در ارتباط با رویدادهای مختلف در این مجموعه استخراج می‌شود، یادآوری کرد: اردیبهشت‌ماه امسال مجموع مصدومان حوادث ناشی از کار حدود ۱۱۲ نفر بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

روشنی با بیان اینکه فروردین و اردیبهشت‌ماه سال‌گذشته در مجموع حدود ۱۶۹ نفر در اثر بروز حادثه در محیط کار دچار مصدومیت و جراحت شده بودند، خاطرنشان کرد: در دو ماه امسال نیز این آمار ۱۸۴ نفر است، به طوری که ۱۵ نفر نسبت به دو ماه سال گذشته افزایش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه شایع‌ترین حادثه کار در این استان سقوط از ارتقاع و بلندی است، متذکر شد: از اقشار مختلف مردم به ویژه افرادی که شغل پرمخاطره دارند، انتظار می‌رود به هشدارها و نکات ایمنی توجه کنند.

وی با بیان اینکه خدمت در این مجموعه به معنای واقعی کلمه طاقت‌فرسا و دشوار است، خاطرنشان کرد: سختی کار در این سازمان و فشارهای روحی روانی ناشی از آن در انسان با هیچ شغل دیگری قابل مقایسه نیست ولی با این همه پرسنل در انجام وظایف قانونی و شرعی خود ساعی هستند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *