کارگران سیمان دشتستان تجمع کردند

جمعی از کارگران کارخانه سیمان دشتستان ازصبح دیروز تاکنون در اعتراض به آنچه که تغییر مدیریت بومی کارخانه و در نتیجه کاهش مزایای مزدی آنها عنوان می‌شود در محوطه محل کار خود تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری در این واحد تولیدی با اعلام این خبر گفت: “از روز گذشته یکشنبه (۳۰ خرداد ماه) حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه سیمان دشتستان در اعتراض به اقدام ناگهانی مسئولان بالا دستی کارخانه برای تغییر مدیر عامل آن در محوطه کارخانه سیمان دشتستان دست به اعتراض صنفی زده‌اند”.

کارگران با بیان اینکه این واحد تولیدی بیش از ۴۰۰ کارگر قرار دادی و پیمانی دارد، می‌گویند: با تغییر مدیریت بومی کارخانه مخالفند.

در توضیح دلیل این برکناری گفته می‌شود که مدیر عامل فعلی کارخانه نزدیک به ۱۷ سال سابقه مدیریت سیمان دشتستان را دارد و از قرار معلوم جابه‌جایی او به دلیل مخالفتش با کاهش برخی از مزایای شغلی کارگران بوده است.

این اعتراض صنفی در حالی است که ظاهرا قرار است مراسم تودیع مدیرعامل سابق و معارفه مدیرعامل جدید سیمان دشتستان امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد ماه) برگزار شود.

به نقل از معترضان گفته می‌شود با توجه به علت جابه‌جایی مدیرعامل کنونی آن‌ها نگران هستند که مبادا مدیرعامل جدید بخواهد با کاهش مزایای مزدی آن‌ها سنگ بنای سیاست‌های تعدیلی را در این کارخانه پایه ریزی کند.

به ادعای این کارگران در شرایطی که مدیریت جدید فردی غیر بومی است، اینجابه‌جایی در شرایط فعلی رکود بازار سیمان نوعی هزینه اضافی تلقی می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *