کارگران آب معدنی داماش هنوز بلاتکلیفند

پس از گذشت یک ماه از اعلام توقف فعالیت کارخانه «آب معدنی داماش» در استان گیلان هنوز وضعیت ۴۰کارگر بیکار شده این واحد تولیدی نامعلوم است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری در این واحد تولیدی با اعلام این خبر می‌گویند با توقف فعالیت تولیدی این کارخانه از ابتدای خرداد ماه سال جاری تاکنون، حدود ۴۰ کارگر آن در بلاتکلیفی به‌ سر می‌برند و در عین حال با احتساب عیدی ۹۴هنوز بابت ۸ ماه مزایای مزدی معوقه و چندین ماه بیمه طلبکارند.

به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده در حالی است که پیش‌تر و در زمان آغاز بکار فعالیت کارخانه «آب معدنی داماش» تعداد کارگران این واحد تولیدی به بیش از ۱۵۰نفر می‌رسید.

در این زمینه گفته می‌شود که کارفرمای این واحد تولیدی به دلیل مشکلات مالی هنوز وضعیت ۴۰ کارگر بلاتکلیف را مشخص نکرده است به همین دلیل کارگران این کارخانه به مدت ۵ روز از هفتم تا دوازدهم خرداد ماه مقابل درب ورودی کارخانه دست به اعتراض صنفی زده بودند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود اخیرا هم کارفرما لیستی از کارگران به اداره کار فرستاده شده که از قرار معلوم قصد اخراج کارگران را دارد.

به ادعای آنان با این حال با گذشت یک ماه از تعطیلی کارخانه هنوز اقدام مشخصی در خصوص پرداخت معوقات مزدی و روشن شدن وضعیت استخدامی کارگران شاغل در آن صورت نگرفته است و کارگران صرفا برای حضور غیاب در کارخانه حاضر می‌شوند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *