۵۵ کارگر سیستم‌های صنعتی تاکستان اخراج شدند

منابع کارگری از اخراج ۵۵ کارگر قرار دادی کارخانه تولید کننده مخازن نفتی و گازی «سیستم‌های صنعتی» واقع در کیلومتر دو تاکستان به قزوین خبر می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری در تاکستان می‌گویند: در این واحد تولیدکننده مخازن نفتی و گازی حدود ۱۰۵ کارگر مشغول به کار هستند اما از ابتدای تیر ماه جاری به دلیل آنچه از سوی کارفرما «کمبود منابع مالی» عنوان شده است؛ تعداد ۵۵ کارگر قرار دادی این کارخانه با میانگین سوابق کاری یک تا ۱۶ سال پس از خاتمه قرارداد موقت کارشان تعدیل شدند.

بنا بر ادعای این کارگران، سال گذشته نیز (۹۴) دست کم ۲۵ کارگر به صورت تدریجی بعد از اتمام قرار داد کار اخراج خود شده‌بودند.

در عین حال از زبان کارگران اخراجی شرکت سیستم‌های صنعتی تاکستان درباره مطالبات معوقه آنها گفته می‌شود که هر کدام از آنها با مزد  اسفند سال ۹۴ وسه ماه سال جاری و حق عیدی سال ۹۴ طلبکارند

طبق ادعای کارگران اخراجی، علاوه بر معوقات مزدی حدود ۸ ماه است حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

کارگران شرکت سیستم‌های صنعتی تاکستان با بیان اینکه تمامی کارگران هر ماه پس از خاتمه قرارداد کارشان نگران از دست دادن شغلشان هستند، افزودند: زمانی این کارخانه بیش از ۳۰۰ کارگر داشت که به مرور با اتمام قرارداد کار و یابه صورت اجباری از کارخانه خارج شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *