شصتمین روز از اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده/ بیهوشی یک ساعته در بیمارستان

روز دوشنبه هفتم تیرماه، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری، به مدت یک ساعت در بیهوشی کامل به سر برد. وی هم اکنون با توجه به شصت روز اعتصاب غذا در وضعیت هشداردهنده یی قرار دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، جعفر عظیم زاده، فعال کارگری، در شصتمین روز از اعتصاب دچار بیهوشی گشت و پس از یک ساعت با تلاش پزشکان به هوش آمد. گفتنی است که این روند طولانی اعتصاب غذا باعث ازکارافتادگی کلیه‌های وی شده به‌طوری‌که دفع ادرار نیز برایش به‌سختی فراوان انجام می‌گیرد.

همسر جعفر عظیم زاده با مراجعه به دادستانی تهران اعتراض خود را از به جریان انداختن پرونده دادگاه ساوه وبی توجهی مقامات قضائی و مسئولین زندان اوین نسبت به نابودی تدریجی همسر خود ابراز داشت و خواستار رسیدگی جدی به شرایط وخیم جسمانی وی شده است. این درحالی است که دادستانی اعلام داشته حاضر به انجام هیچ گونه اقدامی در جهت رسیدگی به خواسته های وی نمی باشد.

این زندانی سیاسی در پیامی به نماینده دادستان اعلام کرد: «من برای گرفتن مرخصی، اعتصاب غذا نکرده‌ام و در نامه‌ای که قبل از شروع اعتصاب غذا داده‌ام، خواسته‌های روشنی را اعلام کرده‌ام و باید به این خواسته‌ها پاسخ داده شود. نخستین گام برای تحقق این خواسته و پایان اعتصابم، توقف اجرای حکم و بازبینی مجدد پرونده با رد اتهام اقدام علیه امنیت ملی است. لذا همچنان به اعتصاب غذای نامحدود خود ادامه خواهم داد».

ویکتوریا سینگ، پژوهشگر و مسئول روابط عمومی سازمان بین‌المللی حقوق بشر در کانادا، در این نامه ضمن غیرقانونی خواندن بازداشت جعفر عظیم زاده، اعلام می‌کند: این فعال کارگری برای احقاق حقوق کارگران تلاش کرده است و این در حالی است که حکومت جمهوری اسلامی ایران راه‌های بازدارنده‌ای به کار گرفته تا مانع دست‌یابی طبقه کارگر به منافعش گردد.

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیئت‌مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، در اسفندماه سال ۹۳ از سوی دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی به‌قصد اقدام علیه امنیت کشور»، «اخلال در نظم عمومی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» جمعاً به شش سال حبس و دو سال محرومیت از «فعالیت در فضای مجازی و رسانه‌ها و مطبوعات» محکوم‌شده است. وی هفدهم آبان ماه سال جاری برای تحمل شش سال زندان به زندان اوین مراجعه کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *