مراجعه کارگران شیشه آبگینه به دادگستری الوند

تعدادی از کارگران کارخانه شیشه آبگینه قزوین پیش از ظهر امروز با مراجعه به دادگستری الوند خواستار وصول بخش دیگری از مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع خبری در کارخانه شیشه آبگینه قزوین با اعلام این خبر گفتند: “حدود ۵۰ نفر از مجموع ۳۰۰ کارگر شاغل و بازنشسته کارخانه «شیشه آبگینه» صبح امروز پس از طولانی شدن روند پرداخت مطالبات معوقه خود از سوی دادگستری الوند به این نهاد قضایی مراجعه کردند”.

این منابع با بیان اینکه حدود ۲۰۰ کارگر شاغل و ۸۰ کارگر بازنشسته این کارخانه ۵ ماه بعد از تعطیلی این واحد تولیدی با وجود صدور حکم توقیف اموال کارخانه هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه حقوقی و حق سنوات خدمت خود را دریافت کنند در ادامه افزودند: “کارگران با دریافت حکم مصادره اموال کارخانه فقط توانسته‌اند بخش کمی از طلب حدود ۷ میلیاردی خود را از کارفرما وصول کنند”.

به گفته آنان با حکم قضایی کوره شماره یک کارخانه شیشه آبگینه به ارزش ۳میلیارد و۹۰۰ میلیون به فروش رسید ه است و دادگستری الوند بعد از حدودا یک هفته حدود ۹۰۰ میلیون از یک میلیارد و۱۰۰ میلیون تومان پرداختی خریدار را بین کارگران تقسیم کرد.

کارگران با بیان اینکه حدود یک ماه پیش دوباره خریدار کوره شماره یک کارخانه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان دیگر به حساب دادگستری شهرستان الوند پرداخت کرد ه است افزودند: “به صورت مشخص در مجموع حدود ۷۰۰ میلیون از کل پرداختی‌های خریدار کوره کارخانه هم اکنون در حساب دادگستری الوند موجود است اما کارگران هم اکنون از طولانی شدن روند پرداخت پول به حساب کارگران که هر بار بین یک هفته تا ۱۰ روز به طول می‌انجامید نگران شده‌ و به این نهاد قضایی مراجعه کرده اند”.

به گفته آنان این کارخانه جدا از کارگران بدهی‌های مالی زیادی به نهاد‌های دولتی و بانک‌ها دارد که هر کدام از آن‌ها بصورت قانونی بدنبال وصول مطالبات معوقه خود هستند.

طبق گزارش کارگران این کارخانه حدود ۹ میلیارد تومان به اداره گاز، ۶۰۰ میلیون به اداره برق، ۴میلیارد تومان به تامین اجتماعی وحدود ۱۷ میلیارد تومان هم به بانک صادرات بدهکاراست.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *