مهاباد، سقز و بوکان؛ بازداشت شهروندان

طی یک هفته گذشته، دست کم سه شهروند در شهرهای مهاباد، سقز و بوکان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در هفته گذشته، آوات شریفی، فعال مدنی اهل سقز، علی سرخی، شهروند ساکن بوکان، و امیر عبداللە زادە، شهروند اهل مهاباد، توسط مأموران امنیتی بازداشت شدند.

آوات شریفی،۲۴ساله اهل سقز٬ در روز دوشنبه هفتم تیرماه در منزل شخصی خود بازداشت و به اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است. این فعال مدنی از زمان بازداشت تا کنون تماسی با خانواده خود تماسی نداشته و از دلایل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.

لازم به توضیح است که آوات شریفی دوماه پیش نیز از سوی مأموران وزارت اطلاعات شهرستان سقز به اتهام ارتباط با یکی از احزاب کُرد مورد بازجویی قرار گرفته و پس از ۱۴ روز انفرادی آزاد شده بود.

منابع خبری محلی همچنین از بازداشت یک شهروند در بوکان خبر داده اند. علی سرخی، روز پنجشنبه ١٠تیر ماه، در منزل شخصی خود بازداست و به مکان نامعلومی متنقل شده است. از دلایل بازداشت وی تا زمان انتشار این خبر اطلاعی در دست نیست.

از سویی دیگر امیر عبداللە زادە فرزند رحیم اهل مهاباد روز گذشته ساعت ۲ بعد از ظهر از سوی ادارە اطلاعات شهرستان مهاباد دستگیر شدە است.

فعالان حقوق بشر درباره سابقه بازداشت این شهروند مهابادی گزارش کرد؛ وی پیش از این در سال ۹۳ از سوی اطلاعات مهاباد بازداشت و درپی آن بازداشت بە ۶ ماە حبس تعزیری از سوی دادگاە انقلاب محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *