گزارشی از وضعیت ابوالقاسم فولادوند، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر

ابوالقاسم فولادوند، زندانی سیاسی که هم اکنون در حال گذراندن چهارمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر میباشد، در سال ۱۳۹۲ بازداشت و به ۱۸ سال حبس محکوم گردید.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ابوالقاسم فولاوند، زندانی سیاسی که هم اکنون در آستانه چهارمین سال از دوران محکومیت خود می باشد، علیرغم ابتلا به بیماریهاى قلبى، دیسک کمر، از رسیدگى هاى پزشکى و درمانى محروم بوده و همچنان در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می شود. از زمان بازداشت این زندانی تا کنون، در پی عدم موافقت دادیاری زندان و رئیس زندان، از اعزام وی برای درمان به بیمارستان جلوگیری شده است.

بنا به بخش دوم ماده ۲۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان بیماری که نیاز به معالجات ویژه و تخصصی دارند باید به موسسات تخصصی یا بیمارستان‌های غیرنظامی در خارج زندان منتقل شوند. بیمارستان مورد اشاره باید تجهیزات لازم، تخت کافی، لوازم دارویی مناسب و پزشک متخصص و آموزش دیده برای مراقبت‌های پزشکی و درمانی از زندانی بیمار را داشته باشد.

ابوالقاسم فولادوند، از زندانیان سیاسی دهه ۶۰، در ٢١ خرداد ١٣۹٢ به همراه فرزند ۱۷ ساله اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ٢۴٠ اوین منتقل شد. فرزند وی پس از شش ماه بازجویی و حبس در زندان اوین، سرانجام در دادگاهی با قرار وثیقه یک میلیونی آزاد می گردد.

ابوالقاسم فولادوند، در تاریخ ٢٣ بهمن ۹٢، در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى صلواتى با حضور وکیل تسخیرى و بدون حضور هیئت منصفه محاکمه و به اتهام «بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق»، «توهین به رهبری» و «اخلال در نظم عمومی» به جمعا ۱۸ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

گفتنی است که این زندانی سیاسی مدت یک سال و شش ماه نیز در دههٔ ۶۰ در زندانهای جمشیدیه و قزل‌حصار به سر برده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *