مادر سعید زینالی: امیدوارم دادگاه تجدید نظر رای همسرم را بشکند؛ دیگر تحمل زندان و شلاق را برای او ندارم

اکرم نقابی، همسر هاشم زینالی که در دادگاه انقلاب به سه ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی در حمایت از سرکرده فرقه عرفان حلقه» محکوم شده است گفت: «ما اکنون منتظر رای دادگاه تجدید نظر هستیم. همسر من با این سن و سالش به اتهامی که اصلا مطابقت با واقعیت ندارد به زندان و شلاق محکوم شده است. او در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت فرزندمان با عکسی از سعید در مقابل زندان اوین تجمع کره بود اما با اتهام تجمع به نفع محمد علی طاهری دستگیر و محاکمه شد.»

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از کمپین بین المللی، اکرم نقابی گفت: «امیدواریم دادگاه تجدید نظر حکم را بشکند وگرنه پیرمرد باید برای اتهامی نادرست به زندان برود و شلاق بخورد. من پسرم را از دست دادم دیگر نمی توانم زندانی شدن همسرم را هم تحمل کنم.»

اکرم نقابی، مادر سعید زینالی همچنین در سالگرد ۱۸ تیرماه گفت: «من هنوز پس از ۱۷ سال نمی دانم چه اتفاقی برای فرزندم افتاده است. دیگر سالها گذشته و می دانم که پاسخی نخواهم گرفت اما تا نفس دارم دنبال پرونده بچه ام خواهم بود تا شاید یک روز جوابی بگیرم.»

سعید زینالی، متولد ۳۱ شهریور ۱۳۵۵، دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه تهران، پنج روز پس از حمله به کوی دانشگاه در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۷۸ در منزلش بازداشت شد. او در زمان بازداشت ۲۲ ساله بود. به گفته مادر او فقط یکبار سه ماه پس از بازداشتش تماس کوتاهی با خانه داشته و در طی سالهای گذشته هیچ خبری از او در دست نیست. خانواده سعید زینالی بارها در طی این ۱۷ سال نامه های متعدد به مسولان کشور نوشته اند و بارها تقاضای کمک برای یافتن فرزندشان داشته اند.

در روز ۳۰ آبان ۱۳۹۴ جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در اعتراض به وضعیت زندانیان خود و همچنین شاگردان محمد علی طاهری در اعتراض به حکم اعدام آقای طاهری در مقابل زندان اوین تجمع کردند. تعدادی از آنها در آن روز بازداشت شدند. در میان بازداشت شدگان هاشم زینالی، پدر سعید زینالی نیز بود که پس از بازداشت به بند دو-الف سپاه پاسداران در زندان اوین منقتل شد، او پس از ۱۰ روز در تاریخ ۹ آذر ماه با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دادگاه هاشم زینالی به همراه ۱۷ نفر از شهروندان دیگر که در تاریخ ۳۰ آبان ماه در مقابل درب اوین دستگیر شده بودند در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دوم تهران به ریاست قاضی دهقانی در تاریخ ۲۰ بهمن ماه برگزار شد. اتهام همگی آنها «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی و حمایت از سرکرده فرقه عرفان حلقه» بود در حالیکه تعدادی از این ۱۸ نفر در دفاع از آقای طاهری آن روز تجمع نکرده بودند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *