پرویز تناولی: هنوز دلیل ممنوع‌الخروجی‌ام را نمی‌دانم

پرویز تناولی درباره علت ممنوع‌الخروجی‌اش گفت که پس از یک هفته مراجعه مکرر به اداره گذرنامه، گفتند، باید به دادگاه فرهنگ و رسانه مراجعه کنم.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، پرویز تناولی‌ با بیان اینکه هنوز هم علت ممنوع‌الخروجی‌اش از کشور مشخص نشده‌ است، گفت: “در هفته گذشته چندین بار به اداره گذرنامه مراجعه کردم. این دوستان در ابتدا اظهار بی‌اطلاعی می‌کردند اما پس از گذشت یک هفته بالاخره گفتند باید به دادگاه فرهنگ و رسانه مراجعه کنم”.

او ادامه داد: “امروز به دادگاه فرهنگ و رسانه مراجعه کردم اما متاسفانه بازرس پرونده حضور نداشت و باز هم متوجه علت ممنوع‌الخروجی‌ام نشدم”.

این هنرمند افزود: “کتاب‌ها زیادی را به چاپ رساندم و در مصاحبه‌ها و کارهای رسانه‌ای متعددی شرکت داشتم اما نمی‌دانم برای کدامیک از آن‌ها با این مشکل مواجه شده‌ام”.

تناولی درباره پیگیری‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه‌ هنرهای معاصر پیرامون این موضوع گفت: “آقای ملانوروزی (مدیرکل هنرهای تجسمی) از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول رسیدگی به این موضوع شده است اما هنوز پاسخ مشخصی به من نداده‌اند”.

او درباره واکنش برگزارکنندگان همایش و بزرگداشت پرویز تناولی و رونمایی از کتاب تصویر زنان اروپایی در خانه‌های ایرانی که قرار بود در انگلستان برگزار شود؛ توضیح‌ داد: “من سخنران اصلی آن همایش بودم اما نتوانستم در آن‌ جا حضور پیدا کنم و مسئولان آن‌ جا نیز بسیار اظهار تاسف کردند از اتفاقی که رخ‌ داد. این برنامه بدون اجرای بخش اصلی که شامل سخنرانی من و رونمایی از کتابم بود، برگزار شد”.

پرویز تناولی (نقاش و مجسمه‌ساز کشورمان) به منظور شرکت در بزرگداشتی که برای وی در موزه بریتانیا برگزار شده بود و رونمایی از کتاب اخیرش که «تصویر زنان اروپایی در خانه‌های ایرانی» نام دارد و در انگلستان به چاپ رسیده؛ قرار بود ساعت ۳ بامداد روز شنبه (۱۲ تیرماه) ایران را به مقصد لندن ترک کند اما در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی از خروج او از کشور ممانعت شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *