تهدید حسین غلامی آذر از سوی مقامات قضایی

مقامات قضایی دادگاه ویژه روحانیت به حسین غلامی آذر، روحانی دربند اعلام کردند، به‌زودی به خوزستان تبعید خواهی شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، قضات دادگاه ویژه روحانیت، حسین غلامی آذر، روحانی محبوس در زندان رجایی شهر را به پرونده‌سازی و اتهامات جدید تهدید کرده‌اند و همچنین به وی اعلام داشته‌اند که در آینده‌ای نزدیک او را به زندان خوزستان تبعید خواهند کرد.

این زندانی عقیدتی در همین رابطه و با توجه تهدیدهای صورت گرفته توسط چندی از قضات دادگاه روحانیت، خواستار تنظیم کیفرخواست علیه مسئولین تهدیدکننده شده است.

گفتنی است که حسین غلامی آذر پس از دو ماه حبس در سلول انفرادی، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه به بند دو زندان رجایی شهر منتقل گشت. وی در مدت حبس در انفرادی از حق تماس تلفنی، حق هواخوری و حق درمان محروم بوده و همچنین به دلیل نگهداری طولانی‌مدت در انفرادی هم‌اکنون در وضعیت نامساعد روحی و جسمانی می‌باشد.

حسین غلامی آذر در سال ۹۲ به اتهامات «هتک حیثیت روحانیت» و «کلاه‌برداری» به سه سال حبس و پانصد و بیست‌وپنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. این روحانی در پرونده دیگری به «نفوذ در مقامات دولتی»، «حمل سلاح» و «خیانت‌درامانت» متهم شده که دادگاه بررسی این اتهامات تاکنون برگزار نشده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، چندی پیش، در اعتراض به بی‌عدالتی قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجدداً به دلیل مصرف سه عدد قرص جهت خودکشی به بیمارستان لقمان منتقل و پس از آن به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

 

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: تهدید حسین غلامی آذر از سوی مقامات قضایی – حقوق بشر

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *