اصفهان: مرگ ۱۲ کارگر بر اثر حوادث شغلی در دو ماه

در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری ۱۲‌کارگر در اصفهان جان‌شان را در حوادث شغلی از دست داده‌اند. هفت نفر از این افراد در اردیبهشت ماه و پنج نفر در فروردین ماه جان باخته‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از زمانه، روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان با اعلام این آمار، جنسیت همه جان‌ باختگان را مرد اعلام کرده است.

سقوط از بلندی و برق‌گرفتگی اصلی‌ترین دلایل مرگ این افراد عنوان شده است.

در همین بازه زمانی دو ماهه، ۴۶۱‌ نفر که ۱۷‌‌زن و ۴۴۴‌‌‌مرد بوده‌اند، در سوانح پیش‌آمده در محیط کار مصدوم شده‌اند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، سه و شش دهم درصد بیش‌تر شده است.

در فروردین و اردیبهشت ماه سال ۹۴، ۴۴۵‌مورد آسیب‌دیدگی به دنبال حوادث شغلی در استان اصفهان به ثبت رسیده بود که هشت نفر از مجروحان زن و ۴۳۷‌ نفر مرد بوده‌اند. در اردیبهشت ماه سال گذشته هم هشت کارگر مرد در حوادث شغلی استان اصفهان جان‌شان را از دست داده بودند.

آمار مصدومان حوادث کاری در اردیبهشت ماه سال جاری هم ۲۶۲مورد گزارش شده است که این موارد منجر به آسیب‌دیدگی ۱۰‌‌‌زن و ۲۵۲‌مرد شده‌اند.

این رقم نسبت به آمار استخراج شده در مدت مشابه سال قبل، ۷۶‌صدم درصد افزایش یافته است.

در اردییهشت ماه سال ۹۴، ۲۶۰‌حادثه منجر به مصدومیت برای پنج زن و ۲۵۵مرد رخ داده بود.

ایمن بودن محیط‌ کار و توجه به مسائل و نکات ایمنی در هنگام انجام کار، به‌ خصوص در کارگاه‌های کوچک معمولا مورد بی‌ توجهی قرار می‌گیرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *