اهواز و اصفهان؛ مرگ کارگران به دلیل فقدان ایمنی

طی هفته گذشته دو کارگر در شهر های اهواز و اصفهان، جان خود را ازدست دادند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، خبرگزاری ایلنا اعلام کرد؛ روز جمعه آتش سوزی یکی از دستگاهای کارخانه ریسندگی و بافندگی پارس نفیس گلدشت منجر به مرگ یک کارگر ۳۷ ساله شد.

این حادثه در ساعت ۸ صبح وز جمعه -۲۵ تیر ماه- زمانی اتفاق افتاد که کارگری بنام «موسی باقری» حین انجام کار زمانی که می‌خواست آتش بر افروخته یکی از دستگا‌ها در این واحد تولیدی را خاموش کند دچار سانحه سوختگی می‌شود.

در این رابطه یک منبع آگاه به سایر رسانه‌ها گفته است: پس از حضور امداد گران کارگر حادثه دیده بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شد اما به دلیل شدت جراحات وارد اقدامات درمانی بیمارستان نتیجه‌ای در بر نداشته واین کارگر جان خود را از دست داد.

همچنین خبرگزاری ایسنا گزارش کرد؛ یکی از کارگران مصدوم حادثه آتش‌سوزی انبار شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران بر اثر شدت سوختگی، امروز درگذشت.

کاظمی، مدیر روابط عمومی گروه ملی صنعتی فولاد ایران، با اشاره به وقوع حادثه آتش‌سوزی آخر هفته گذشته در انبار شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران رخ داد، اظهار کرد: در جریان عملیات تعمیر و نگهداری که به صورت دوره‌ای انجام می‌شود، محوطه انبار آهن اسفنج به دلیل گرمای شدید هوا دچار آتش‌سوزی شد و در این حادثه، سه کارگر مصدوم شدند.

وی ادامه داد: یکی از این کارگران دچار جراحت شدیدی شده بود و علی‌رغم آن‌که به صورت ویژه در بیمارستان سوانح و سوختگی آیت‌الله طالقانی اهواز مورد مداوا و مراقبت بود، به دلیل شدت جراحت و سوختگی بالای ۹۰ درصد، امروز(۲۶تیر) جان خود را از دست داد.

مدیر روابط عمومی گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: یک کارگر مصدوم دیگر نیز با سوختگی ۲۰ درصد در بیمارستان بستری است. کارگر مصدوم نیز دچار سوختگی سطحی شده بود که کار درمان برای وی در شرکت انجام شد.

انبار شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران روز چهارشنبه هفته گذشته دچار آتش‌سوزی شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *