ماهنامه مهرنامه مجرم شناخته شد

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران گفت که در جلسه امروز خبرگزاری ایلنا و سایت خبری بولتن‌نیوز از اتهامات وارده تبرئه شدند، همچنین به اتهام ماهنامه «مهرنامه» هم رسیدگی شد که به اتفاق آرا مجرم شناخته شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، علی اکبر کساییان با اشاره به جلسه هیات منصفه مطبوعات استان تهران یادآور شد: “در این جلسه با حضور مسعود حیدری به اتهام‌های «خبرگزاری کار ایران» و «سایت پیام نو» در مورد «نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به‌ غیر» رسیدگی شد و «ایلنا» به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد”.

او افزود: “همچنین پس از بررسی اتهام‌های سایت خبری «بولتن نیوز» در مورد نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر مدیر مسئول این سایت هم مجرم شناخته نشد”.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات استان تهران یادآور شد: “در این جلسه پس از تایید رای هیات منصفه مطبوعات استان تهران دادگاه رای برائت «ایلنا» و «بولتن نیوز» را صادر کرد”.

کساییان خاطر نشان کرد: “در این جلسه همچنین به اتهام ماهنامه «مهرنامه» مبنی بر نقل مطلب از گروه‌های مخالف نظام همراه با تبلیغ به نفع همان گروه‌ها رسیدگی شد و ماهنامه «مهرنامه» هم به اتفاق آرا مجرم شناخته شد و ضمنا هیات منصفه مطبوعات استان تهران متهم را مستحق تخفیف ندانست”.

جلسه امروز دادگاه مطبوعات استان تهران در شعبه ۹ دادگاه کیفری ۱ استان تهران و به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *