صدور کیفرخواست برای محمد نجفی، وکیل دادگستری

دادستان شهر شازند برای محمد نجفی، وکیل دادگستری، کیفرخواستی با اتهامات «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» صادر کرده است و این وکیل دادگستری می بایست طی چند روز آتی برای رسیدگی به این اتهامات در دادگاه کیفری شازند حضور یابد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد نجفی وکیل دادگستری می بایست جهت رسیدگی به کیفرخواستی با اتهامات «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» در تاریخ ۱۳ مردادماه در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شازند حاضر شود. این اتهامات جدید در خصوص«سخنرانی پیش از عیدنوروز وی در مسجد شازند» مطرح شده است.

گفتنی است که این وکیل دادگستری در دو پرونده دیگر در شعبهٔ ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ شازند به اتهام «تشویش اذهان عمومی» و همچنین در شعبهٔ سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر در اراک با اتهام «۷ تخلف انتظامی» تحت پیگرد است و دادگاه هر دو پرونده دیگر تشکیل طی چند ماه گذشته تشکیل شد.

شایان‌ذکر است که دادستان انتظامی کانون وکلای استان مرکزی (اراک)، با استناد به شکایت یک شهروند مجهول‌الهویه، آقای محمد نجفی را با مجموعه‌ای از اتهامات سیاسی مورد پیگرد قرار داده است.

نسرین ستوده، یکی از وکلای آقای نجفی گفت که دادگاه انتظامی وکلا نمی‌تواند یک وکیل را رأساً با اتهامات سیاسی و امنیتی محاکمه کند و فقط در صورتی می‌تواند به چنین موضوعاتی وارد شود که قبلاً دادگاه صالحی درباره چنین اتهاماتی رأی صادر کرده و وکیل را محکوم کرده باشد.

نجفی

نجفی

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *