انتقال محمدرضا نکونام به بهداری/ ممانعت دادگاه ویژه روحانیت از اعزام وی به بیمارستان

طی روز های گذشته، آیت‌الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد نظام، در پی وخامت حال به بهداری زندان ساحلی قم انتقال یافته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آیت‌الله محمدرضا نکونام که به دلیل سابقه سکته مغزی در شرایط نامساعد جسمانی در زندان ساحلی قم به سر می برد، طی روز های گذشته، در پی وخامت حال به بهداری زندان منتقل شده است. پزشکان بهداری تأکید کرده اند که این زندانی عقیدتی می بایست تحت درمان ویژه قرار گرفته و به بیمارستانی در خارج از زندان اعزام گردد. این درحالی است که دادگاه ویژه روحانیت از اعزام وی بیمارستان خودداری به عمل می آورد.

خبرگزاری سحام در گزارشی اعلام کرد؛ دادگاه ویژه روحانیت به آیت‌الله نکونام ابلاغ داشته به شرطی اجازه انتقال او به بیمارستان را می‌دهد که دست از مواضع خود بردارد و اعلمیت مراجع تقلید مورد نظر حاکمیت را بپذیرد؛ شرطی که آیت‌الله نکونام تا امروز از قبول آن سر باز زده است.

گفتنی است که آیت الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم می باشد، در تاریخ سوم تیرماه از زندان ساحلی قم آزاد گردید. وی مجددا طی روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان ساحلی قم انتقال یافت.

آیت الله نکونام پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله‌ این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *