مطالبات کارگران کشت و صنعت مهاباد پرداخت نشد/ کارگران تعدیل شدند

پس از خاتمه بیش از ۱۴ روز چادر زدن کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد، مطالبات مزدی این کارگران علیرغم وعده‌های مسئولین پرداخت نشد، این درحالیست که ۷۰ نفر از این کارگران در هفته جاری تعدیل شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل ازایلنا، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد از خاتمه اعتراض صنفی خود در هفته گذشته خبر دادند.

از قرار معلوم پس از وعده‌های مسئولین مبنی بر برگزاری جلسه و رسیدگی به مطالبات کارگران، این کارگران، پس از بیش از ۱۴ روز چادر زدن در محوطه مجتمع به اعتراض خود خاتمه دادند.

به گفته کارگران علیرغم وعده‌های مسئولین نه تنها مطالبات پرداخت نشد، بلکه جلسه‌ای که وعده داده شده بود نیز برگزار نشد.

علاوه براین، این کارگران از تعدیل حدود ۷۰ نفر از همکاران خود در هفته جاری خبر می‌دهند و می‌گویند به بهانه اتمام قرارداد از دهم مرداد به ۷۰ نفر از کارگران شاغل در مجتمع گفته شده که دیگر سر کار حاضر نشوند.

کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد، می گویند: مستاصلیم و هیچ دستاویزی نداریم، سفره های ما خالیست و وعده‌های مسئولین توخالی است.

حدود دویست نفر از کارگران شاغل در شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد شامل کشت و صنعت مهاباد، مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد، مجتمع هما مرغ مهاباد و سردخانه زمزم مهاباد تا ۱۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *