اخراج چند تن از اعضای شورای کارگری ایران ترانسفو

طی چند روز گذشته، رئیس و نائب رئیس شورای کارگری ایران ترانسفو با حکم قضایی به مراجع قضایی فراخوانده شده و پس از پیگیری های نماینده مردم زنجان در مجلس آخر شب آزاد شده اند. حکم اخراج چند تن از اعضای شورای اپراتوری از ایران ترانسفو صادر شده است. اعلام شده است که مدت فعالیت شورای کارگری ایران ترانسفو به پایان رسیده است. استاندار زنجان از وزیر اقتصاد خواسته است پرونده خصوصی سازی ایران ترانسفو را بررسی کند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از لیست خبر، یکی از اعضای شورای کارگری گفت: “دیروز ظهر در پی دستور قضایی، رئیس و نائب رئیس شورای کارگری ایران ترانسفو خود را به مراجع قضائی معرفی کردند که پس از پیگیری های متعدد دکتر وقف چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی و دیشب آزاد شدند”.

وی اظهار داشت: “متاسفانه دیشب و در ساعات بامدادی شب حکم اخراج ما را به ما دادند. رئیس و نائب رئیس شورای کارگری ایران ترانسفو و مسئول کمپین اعتراض از کار در ایران ترانسفو اخراج شدند”.

این فعال کارگری اظهار داشت: “آقای ریاحی رئیس شورای کارگری نزدیک به ۲۰ سال سابقه خدمت داشته و آقای نعلبند زنجانی نیز سابقه بالایی داشت و در حالی از کار اخراج می شوند که از پرسنل فنی و تخصصی شرکت بوده و کارمندان و کارگران احترام زیادی برای آنها قائل هستند”.

کارگر صنعت برقی گفت: “با توجه به اینکه حکم اخراج ما را داده اند حضور ما در تحصن امروز اغتشاش به حساب می آمد و لذا ما نتوانستیم به این اعتراض بپیوندیم”.

وی گفت: “همسر بنده نیز در شرکت ایران ترانسفو مشغول بکار بوده که امروز ظهر گفته اند تصمیم دارند وی را نیز اخراج کنند. و در اطلاعیه ای اعلام کرده اند که مدت فعالیت اعضای شورای کارگری ۵ مردادماه به پایان می رسد و باید شورای جدیدی ایجاد شود که البته یکی از عوامل این تاخیر در ایجاد شورای جدید خود آنها بوده است”.

عضو شورای کارگری ایران ترانسفو تشریح کرد: “ما تصمیم داشتیم بیانیه ای صادر کرده و علاوه بر ۴ شرطی که در استانداری مصوب شده است شرط رفتن آقای مومنی را هم با دادن یک فرصت چد ماهه بیان کنیم و با تصضمینی که از مسئولان و نمایندگان شهرمان میگیریم به تحصن خاتمه دهیم ولی با این برخوردها و بی توجهی ها همچنان اعتراضات ادامه دارد”.

وی گفت: “امروز هم تحصن به قوت خود برپا بود و برخوردهای دیروز و امروز با فعالان کارگری باعث شده تا کارگران نیز از خواسته خود کوتاه نیایند. ما هم خواستار پایان تحصن و اعتراض و شروع فعالیت های ایران ترانسفو هستیم اما به هیچ وجه از خواسته صنفی خود کوتاه نمی آییم”.

این فعال کارگری اظهار داشت: “نمی دانیم هدف از این برخوردهایی نظیر گرفتن کمپین تلگرامی، بازداشت اعضای شورای کارگری، اخراج برخی از اعضا و فعالان کارگری و … چیست اما اگر در پی پایان این اعتراض هستند این برنامه ها روش درستی نیست چراکه همه ما هم از این قضیه ناراحتیم”.

وی با تاکید بر اینکه کارگران شنبه نیز تصمیم به اعتراض و تحصن گسترده تری دارند گفت: “کارگران در پی اخراج رئیس شورای کارگری ما که ۳ دوره دو ساله توی شورای کارگری بوده و حتی دو دوره آن نیز ریاست شورا را به عهده داشته است اعلام کرده اند تا همکاران اخراجی ما به کنار ما برنگردند مذاکره نمی کنیم”.

در خبر ها آمده است که استاندار زنجان به وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان بورس کشور در خصوص نحوه واگذاری سهام شرکت ایران ترانسفو و سود تقسیمی و بررسی مجدد آن نامه زده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *