ادامه اعتراضات صنفی کارگران ایران ترانسفو زنجان/ چند کارگر معترض اخراج شدند

امروز شانزدهمین روز از اعتراض صنفی کارگران ایران ترانسفو در زنجان به خصوصی سازی و واگذاری سهام به یک شرکت خصوصی است. در جریان این اعتراض چند تن از کارگران اخراج شده اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر ذر ایران به نقل از ایلنا، تعدادی از کارگران کارخانه ایران ترانسفو زنجان از ادامه اعتراضات صنفی خود خبر دادند.

به گفته کارگران، امروز (۱۹ مرداد)، شانزدهمین روز از اعتراضات صنفی این کارگران نسبت به خصوصی سازی و واگذاری سهام کارخانه است.

از قرار معلوم مرداد ماه سال گذشته، یک شرکت خصوصی سی درصد سهام این کارخانه را خریده و در طول این یک سال، بخش عظیمی از آورده‌های مالی کارخانه را به عنوان سود برداشت کرده و همچنین در این مدت سطح تولید در این کارخانه به نصف کاهش یافته است.

کارخانه ایران ترانسفو حدود ۳۰۰۰ کارگر رسمی، قراردادی و پیمانی دارد که به گفته کارگران، بیش از نصف آنها در تجمعات روزهای گذشته شرکت داشته‌اند.

در عین حال، کارگران ایران ترانسفو زنجان می گویند در جریان اعتراضات روزهای اخیر چند تن از کارگران این کارخانه اخراج شده‌اند که از قرار معلوم دست‌کم سه نفر از آنها اعضای سابق شورای اسلامی کار در این واحد تولیدی هستند.

کارگران ایران ترانسفو می گویند در روز یکشنبه (۱۷ مرداد) معاونت استانداری زنجان با حضور در کارخانه با معترضین صحبت کرده که ظاهرا این مذاکرات نتیجه‌بخش نبوده‌است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *