شیراز، کوهدشت و مشهد؛ مرگ کارگران

روز سه شنبه ۱۹ مردادماه، چهار کارگر در شهرهای شیراز، کوهدشت و مشهد در حوادث جداگانه ناشی از فقدان ایمنی محیط کار جان خود را از دست دادند. یکی از این حوادث که در شهر شیراز رخداده بود، علاوه بر کشته شدن یکی از کارگران، پنج کارگر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، بر اثر انفجار دیگ بخار در کارخانه‌ تولید فوم در شهر صنعتی شیراز یک کارگر کشته و ۵تن دیگر زخمی شدند.

این حادثه صبح امروز (سه شنبه، ۱۹ مرداد ماه) در یک کارخانه‌ای تولید فوم در شهر صنعتی شیراز رخ داده است که در نتیجه آن دست کم یک کارگر کشته و ۵ کارگر دیگر زخمی شده‌اند.

براساس اعلام رسمی آتش‌نشانی شیراز، این حادثه که حوالی ساعت ۸:۴۵  به علت انفجار دیگ بخار  دریکی از کارخانه‌های مستقر در  شهر صنعتی شیراز که در زمینه تولید فوم  فعالیت داشت  اتفاق افتاده است که در نتیجه آن یک نفر درجا کشته و پنج نفر دیگر به دلیل شدت جراحات وارده  توسط عوامل امداد ونجات به بیمارستان شهید رجایی شیراز انتقال داده شدند.

بر اساس این گزارش شدت انفجار در این کارخانه به حدی بوده که به علاوه بر تخریب کارخانه فوم سازی، به یک کارخانه مبل سازی  در مجاورت خود نیز خسارت وارد کرده است.

کشاورز فداکار لرستانی جان باخت

به گزارش رکنا، کشاورز فداکار لرستانی که حین عملیات اطفای حریق در مراتع شهرستان کوهدشت مجروح شده بود، جان باخت.

رشید نامداری کشاورز لرستانی که ۱۷ مرداد درحین عملیات اطفای حریق دراراضی کشاورزی و مراتع روستای کلسرخ کوهدشت دچارسوختگی شده بود، براثرشدت جراحات وارده درگذشت.

نامداری که از اهالی روستای گل‌سرخ شهرستان کوهدشت بود، چند روزی را در بیمارستان شهدای عشایرخرم‌آباد بستری بود، اما شدت جراحات وارده به حدی بود که سرانجام جان‌به‌جان آفرین تسلیم کرد.

دراین آتش سوزی ۱۵ هکتار از مزارع روستای کلسرخ طعمه حریق شد.

فوت یک کارگر مشهدی در زیر آوار

به گزارش ایسنا، ریزش ناگهانی کانال فاضلاب در حال احداث در مشهد، موجب مدفون شدن یک کارگر زیر خرواری از خاک شد.

مهدی رضایی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: “این حادثه هنگامی رخ داد که چندین کارگر در گودال کانال مشغول کار بوده و ناگهان بخشی از دیواره خاکی این کانال بر روی یکی از کارگران فرو می‌ریزد”.

وی افزود: “وقوع این حادثه حوالی ساعت ۱۵ بعدازظهر روز گذشته ۱۸ مردادماه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و آتش‌نشانان روانه محل حادثه در حد فاصل پل الغدیر به سمت پل سلام، ورودی جنگل شدند”.

رضایی خاطرنشان کرد: “گروهی از نجاتگران تلاش‌های خود را برای بیرون آوردن کارگر گرفتار شده از زیر خاک آغاز کردند و گروهی دیگر نیز با استفاده ازتجهیزات ایمنی عملیات ایمن سازی و تثبیت موقعیت را انجام دادند و از ریزش مجدد خاک جلوگیری نمودند”.

معاون عملیات آتش نشانی مشهد تصریح کرد: “نیروهای عملیاتی تا دو ساعت بعد از وقوع حادثه، ۱۵ متر از مساحت کانال را به عمق حدودا ۲.۵ متر حفاری کردند و در نهایت مقارن ساعت ۱۷:۱۲ جسم بی جان کارگر میانسال از زیر آوار خارج شد”.

کشف جسد کارگر ۲۷ ساله توسط سگها در کانال فاضلاب

به گزارش رکنا، سخنگوی سازمان امداد و نجات از کشف جسد کارگر ۲۷ ساله در کانال فاضلاب مشهد توسط سگهای جستجوگر هلال احمر خبر داد.

وی گفت: “در پی گذارش مرکز EoC استان خراسان رضوی مبنی گرفتارشدن یک کارگر در اثر گود برداری کانال، تیم آنست با تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام و پس از نیم ساعت عملیات جستجو توسط سگها، موفق به پیدا کردن محل دقیق فرد شده”.

سخنگوی سازمان امدادونجات ادامه داد: “پس از عملیات گود برداری محل مشخص شده جسد این کارگر در عمق مدفون بوده و بیرون کشیده شد”.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *