پورمحمدی: زندان‌ها به دلیل تجمع زیاد زندانی مشکلات بهداشتی دارند

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران گفته است زندان‌ها در این کشور به دلیل تجمع زیاد زندانیان، مشکلات جدی بهداشتی دارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مصطفی پورمحمدی گفته است زندان‌های ایران از نظر بهداشتی مشکلات جدی دارند و وزیر بهداشت در بازدیدهایی که از این زندان‌ها کرده، متوجه این مشکلات شده است.

انتقادهای فراوانی از وضعیت نامناسب زندانیان در زندان‌های ایران مطرح شده و گزارش‌های متعددی از نقض حقوق این زندانیان منتشر شده است.

وزیر دادگستری ایران گفته است یکی از دلایل نامناسب بودن وضعیت بهداشتی زندان‌ها، “تجمع زیاد” زندانیان است. آقای پورمحمدی گفته است “زمانی که در یک اتاق ۱۵ تا ۲۰ زندانی زندگی می‌کنند بدون شک اگر یک نفر بیمار شود به همه هم‌اتاقی‌های او سرایت می‌کند که این خطرناک است.”

بی‌بی‌سی در گزارش آورده است که گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل متحد، آوریل امسال هشدار داد‌ند که جان ده‌ها زندانی سیاسی در ایران به دلیل عدم دسترسی به امکانات درمانی مناسب در خطر است. آنها گفتند تداوم بازداشت و ممانعت مکرر از دسترسی به امکانات درمانی، سلامت زندانیان بیمار را به خطر انداخته است.

وزیر دادگستری ایران گفته است که به وزیر بهداشت پیشنهاد داده که زندان‌ها “یک منطقه بهداشتی” اعلام شوند و از بودجه عمومی کشور برای بهداشت زندان‌ها هزینه کنند.

آقای پورمحمدی گفته است: زندانیان باید برای اعمال جراحی و درمانشان بیمه شوند، همچنین نیاز است برای درمانگاه و امور بهداشتی زندان‌ها هزینه شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *