انتقال مجدد آیت‌الله محمدرضا نکونام به زندان ساحلی قم

 روز پنج شنبه چهارم شهریور، آیت‌الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم می باشد، باردیگر بازداشت و به زندان ساحلی قم منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آیت‌الله محمدرضا نکونام که پیش تر به دلیل وخامت حال از زندان ساحلی قم به منزل خود منتقل شده بود، باردیگر  برای چهارمین بار طی یک ماه اخیر از سوی نیرو های امنیتی دستگیر و به زندان بازگردانده شد. این درحالی است که این زندانی عقیدتی به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف می بایست تحت رسیدگی پزشکی در خارج از زندان باشد و شرایط زندان برای وضعیت وی مساعد نیست.

وی در اوایل مردادماه نیز در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل و به دستور دادگاه ویژه روحانیت بار دیگر به زندان بازگردانده شد.

لازم به توضیح است که این روحانی پیش تر در انفرادی دچار سکته مغزی شده و به دلیل عدم رسیدگی مسئولین به وضعیت وی هم اکنون از عوارضی همچون قند و فشار خون بالا٬ افتادگی پلک ها و کم شدن بینایی٬ لمس شدن طرف چپ بدن٬ نارسایی در عمل قلب٬ کلیه ها و تیروئید رنج می برد.

آیت الله نکونام پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله‌ این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *