بازداشت شش تن/ ۸ مجموعه فعال مدلینگ در مشهد پلمب شد

معاون دادستان در دادسرای انقلاب از پلمپ ۸ مجموعه فعال در زمینه مدلینگ و دستگیری ۶ نفر و احضار ۳۰ نفر در مشهد خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، قاضی حسن حیدری با تاکید بر این‌که فعالیت مجموعه‌های مدلینگ از مصادیق «جنگ نرم» برای «تغییر هویت در ایران» انجام می شود گفت که ۸ مجموعه فعال در زمینه مدلینگ در مشهد پلمب، ۳۰ نفر احضار و شش نفر دستگیر شدند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حرکاتی برای تغییر هویت در ایران انجام شد و برای مثال فردی که نظریه‌پرداز قدرت نرم بود گفت باید تغییرات فرهنگی و اجتماعی در ایران را صورت دهیم و نباید سرمایه خود را در ایران به باد دهیم.

قاضی حیدری با اشاره به این‌که نگاه رهبر درباره جنگ نرم با علم و آگاهی از رخداد چنین اتفاقاتی بوده است خاطرنشان کرد: تلاش شده بنیان خانواده ایرانی حفظ شود و در همین راستا با حرکاتی که مغایر این مسئله باشد برخورد می‌کنیم.

وی افزود: امروز شاهدیم برخی به عنوان مدلینگ کارهایی می‌کنند که در غرب هم رواج ندارد برای مثال در آرایشگاه زنانه یک آقا کار آرایشگری را صورت می‌دهد و این یک خرده‌فرهنگ ناهنجار و غیرقابل‌قبول است، علاوه بر این در رابطه با بعد دیگر جنگ نرم باید گفت جنگ نرم فقط خانواده‌های پائین‌دست را مدنظر ندارد و حتی رده‌های بالا را نیز هدف قرار می‌دهد.

معاون دادستان در دادسرای انقلاب مشهد گفت: در این حوزه سپاه وظیفه داشته از کیان جمهوری اسلامی دفاع کند و بحث برخورد با مدلینگ‌ها در دستور کار است و در این رابطه سه خانم و سه آقا دستگیر شده‌اند و قبلاً سابقه قضایی و بازداشتی نداشته‌اند.

قاضی حیدری گفت: علاوه بر این شش نفر دستگیر شده، حدود ۳۰ نفر را نیز احضار کردیم و ۸ مکان نیز پلمب شده است. براساس قانون مجازات اسلامی این افراد ممکن است به یک تا ۱۰ سال حبس محکوم شوند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *