بهنام موسیوند در پنجمین روز از اعتصاب غذا/ نیاز مبرم به عمل جراحی و بی توجهی مسئولین

بهنام موسیوند، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت اوین که در پی ضرب و شتم تعدادی از زندانیان سیاسی و در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زده بود، هم اکنون در وضعیت نامساعد جسمانی بوده و نیاز مبرم به انجام عمل جراحی دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، بهنام موسیوند، زندانی سیاسی که پیش تر از سوی چند تن از ارازل اوباش در بند هشت اوین مورد ضرب شتم قرار گرفته بود، از روز سه شنبه شانزدهم شهریورماه، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در اعتصاب غذا به سر می برد. این درحالی است که این زندانی سیاسی از نوعی بیماری روده رنج می برد و ادامه اعتصاب غذا سلامت وی را در وضعیت هشدار دهنده یی قرار می دهند.

بهنام موسیوند اعلام داشته است که در صورت ادامه این روند و بی‌توجهی مسئولین به زندانیان سیاسی بند هشت، از روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه دست به اعتصاب دارو خواهد زد.

این زندانی سیاسی به دلیل بیماری روده نیازمند عمل جراحی می باشد اما مسئولین زندان اوین از اعزام وی به بیمارستان خودداری به عمل می آورند.

در پی درگیری که در شامگاه دوشنبه پانزدهم شهریورماه با حمایت مسئولین زندان اوین انجام‌گرفته بود، بهنام موسیوند به علت ضربات پی‌درپی، دچار شکستگی شدید سر شد. ضربه وارده به‌طوری شدید بوده است که این زندانی سیاسی نیمه‌شب دچار تهوع شدید شد؛ که یکی از علائم ضربه‌مغزی می‌باشد؛ با این حال تاکنون مسئولین زندان هیچ اقدامی عملی در این رابطه انجام نداده‌اند.

بهنام موسیوند، فعال مدنی، در روز دوشنبه ۲۴ خردادماه جهت اجرای حکم حبس به زندان اوین مراجعه کرد.

این فعال مدنی در مرحله بدوی، از سوی شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، طی حکمی که ۳۱ مردادماه ابلاغ شد، بهنام موسیوند به ۱۸ ماه حبس محکوم‌ گردید. شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به ریاست قاضی پورعرب بهنام موسیوند را به سه سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

بهنام موسیوند آخرین بار پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۳ در محل کار بازداشت و پس از مدتی با تبدیل قرار بازداشت آزاد گشت

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *