تجمع کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه مقابل فرمانداری و اداره کار

شماری از کارگران «مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه» در شوش با تجمع مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری این شهر خواستار مشخص شدن وضعیت بازنشستگی خود شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز، یکشنبه۲۱ شهریورماه، بیش از ۸۰ نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه که از اسفند‌ماه سال ۹۴ تاکنون مشمول مقررات بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور هستند در اعتراض به برآورده‌نشدن خواسته‌های صنفی خود مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شوش تجمع کردند.

کارگران تجمع‌کننده می‌گویند ازجمله ۱۵۰ کارگری هستند که به دلیل داشتن شغل سخت و زیان‌آور مشمول بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند اما چون هنوز کارفرما حق بیمه اضافی مربوط به سخت و زیان‌آور بودن شغل آن‌ها را به حساب سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است بیش از شش ماه است که حکم بازنشستگی آن‌ها صادر نشده‌است.

به ادعای آنان، ظاهرا کارفرما نبود منابع مالی را دلیل عمل نکردن به تعهدات خود عنوان کرده است اما آن‌ها که از ادامه این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم به برپایی این تجمع گرفتند.

طبق اظهارات کارگران این مجتمع، آن‌ها در حدود شش ماه است که از محل کار خود خارج شده و منتظر حکم بازنشستگی‌اند در این فاصله نه کارفرما به آن‌ها دستمزدی پرداخت می‌کند و نه وضعیت بازنشستگی‌شان مشخص شده تا بتوانند از مستمری دوران بازنشستگی برای معیشت زندگی‌شان استفاده کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *