در اعتراض به تعطیلی کارخانه؛ کارگران پلی‌اکریل اصفهان تجمع صنفی برگزار کردند

چندین نفر از کارگران کارخانه پلی‌اکریل اصفهان در تماس‌های جداگانه اعلام کردند که حدود ۲ هزار کارگر این کارخانه ۴ ماه معوقات مزدی دارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا ،برخی کارگران این کارخانه متذکر شدند که روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور جلسه‌ای در استانداری اصفهان درباره مشکلات این کارخانه تشکیل و در این جلسه مقرر شد، تشکیل هیات‌مدیره جدید در دستور کار قرار بگیرد و تزریق نقدینگی و پرداخت مطالبات کارگران و راه‌اندازی مجدد در کارخانه انجام شود.

البته روابط عمومی شرکت پلی‌اکریل به کارگران اعلام کرده که هیات‌مدیره جدید از روز شنبه ۲۰ شهریور با حکم وزیر صنایع کار خود را آغاز می‌کند اما بنابر گفته‌های کارگران تمام صحبت‌های این چند ماهه به یک‌باره تکذیب شده و حتی نامه روابط عمومی نیز از سایت شرکت حذف شده است.

کارگران تاکید کردند که پس از حذف نامه از روی سایت، سه‌شنبه ۲۳ شهریور نماینده تام الاختیار سهامدار در تماس با نمایندگان کارگران اعلام کرده«تمامی تصمیمات درباره کارخانه پلی‌اکریل در حیطه وظایف سهامدار است».

نماینده تام‌الاختیار سهامدار به نمایندگان کارگران متذکر شده«اگر قرار به راه‌اندازی باشد خود سهامدار عمده با فروش املاک شرکت، نقدینگی لازم شرکت را تامین کرده و تولید راه‌اندازی می‌شود».

لازم به ذکر است، نمایندگان شورای اسلامی کار کارخانه پلی‌اکریل سه‌شنبه ۲۳ شهریور به استانداری اصفهان مراجعه کردند که متاسفانه از پذیرش آنها ممانعت شد و کسی از مسئولان پاسخگوی آنها نبود.

شرکت پلی‌اکریل ایران قطب صنعت نساجی کشور و مادر صنایع نساجی با سابقه ۴۰ ساله و اشتغال ۲۰۰۰ نفر به صورت مستقیم و چندین هزار نفر به صورت غیر مستقیم است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *